Na podání přihlášek ke studiu zbývá pět dní

22. 2. 2010 Autor: Rubrika: Univerzita žádné komentáře

Už jen pět dní mají uchazeči o bakalářské i magisterské studium k podání přihlášek. UK pro ně v rámci svého Infotýdne spustila zvláštní internetové stránky, kde najdou informace o univerzitě i jednotlivých fakultách a oborech.

Karolinum

Přihlášky ke studiu na UK mohou uchazeči podávat do konce týdne.

Ilustrační foto: Anna Krýslová (UKáčko.cz)

Na stránce infotyden.cuni.cz si tak mohou uchazeči stáhnout informační letáky a brožury ve formátu PDF, prezentace fakult v Powerpointu, kompletní seznam všech vyučovaných oborů i odpovědi na nejčastější dotazy ke studiu.

„Virtuální informační týden připravuje Univerzita Karlova každoročně pro všechny zájemce o studium, kteří chtějí získat veškeré důležité informace o UK před tím, než rozešlou své přihlášky na zvolené vysoké školy,“ informoval mluvčí univerzity Václav Hájek. Tento projekt doplňuje další tradiční informační akce Univerzity Karlovy pro budoucí studenty, jakými jsou například dny otevřených dveří na jednotlivých fakultách a listopadový Informační den UK.

Systém přihlášek se liší podle jednotlivých fakult – někde stačí podat pouze přihlášku přes internet, jinde je nutné elektronickou přihlášku vytisknout, podepsat a osobně donést na podatelnu fakulty či ji zaslat poštou. Liší se i poplatky za přijímací řízení, které se pohybují v rozmezí 300 až 600 korun.

Přihlášky lze na celé UK podávat oficiálně až do 28. února, na fakultách, kde je nutné odevzdat přihlášku i vytištěnou a podepsanou, však jen do pátku 26. února.Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.