Na právech vznikl spolek přátel německého práva, jazyka a kultury

13. 10. 2011 Autor: Rubrika: Fakulty žádné komentáře

Účastníky tradičního Dne spolků na Právnické fakultě letos čekalo velké překvapení. Kromě stánků zavedených spolků CLS, Elsa, Juristi a Všehrd, zaplnila letos atrium fakulty vůně preclíků a charakteristický přízvuk německého jazyka. Na Právnické fakultě vznikl nový, v pořadí již pátý spolek: Prager Deutscher Klub.

Právnickou fakultu navštěvuje více než 3000 studentů. Na rozdíl od ostatních fakult všichni studují jediný obor. Počet studentských spolků proto leckoho překvapí – i na jiných fakultách mají spolků více, tam ale většinou kopírují různé zaměření studentů.

Proč tedy na právech zakládat další, v pořadí již pátý, studentský spolek? „Protože máme dobrou myšlenku a máme pocit, že něco takového tady chybí,“ říká Marie Pechancová, jedna ze zakladatelek klubu. „Chceme se zaměřit na Německo a německou kulturu. Máme tady spolek zaměřený na angloamerický právní systém, ale nám mnohem bližší Německo je tak trochu opomíjeno,“ dodává Marie.

Připravují se například přednášky orientované na německé právo, ale Prager Deutscher Klub se rozhodně nezaměří jen na právní záležitosti. Chystá i jazykové kurzy němčiny, spolupráci s „erasmáky“ z německy mluvících zemí a už v listopadu by se měla uskutečnit exkurze na německé velvyslanectví. Ani jazyková bariéra nemusí být pro členství v klubu překážkou. „Ne, znalost němčiny rozhodně není pro členy povinná,“ ujišťuje další ze zakladatelek.

Zbývá tedy zodpovědět zásadní otázku: Zvládne se nový spolek prosadit v konkurenci čtyř tradičních? Zatím to pro klub vypadá velmi nadějně: jen během prvního dne, kdy se „německý klub“ prezentoval v rámci Dne spolků, nabral 30 členů. Včetně populárního učitele teorie práva Jana Wintra.

Více informací o činnosti klubu najdou zájemci na webových stránkách www.deutscherklub.cz, případně na e-mailu info(zavináč)deutscherklub.czNapište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.