Na pražském Fringe Festivalu vystoupí kouzelník i beatboxer a hvězda internetu Tom Thum

28. 5. 2014 Autor: Rubrika: Kultura žádné komentáře

Festival anglicky mluveného divadla, hudby a netradičních forem Prague Fringe je v plném proudu. Součástí každého festivalu je také Fringe Sunday, kde mají vystupující pět minut na to představit své vystoupení a přitáhnout na něj diváky – a letošní program nabídne opravdu širokou škálu představení.

Pražský Fringe Festival vede Steve Gove

Pražský Fringe Festival vede Steve Gove

„Fringe je úžasný eklektický mix divadla, hudby a komedie a letos bude velkou součástí i magie,“ říká ředitel pražského Fringe Steve Gove. I přesto, že je Fringe festivalem na okraji, vystoupí i některá známá jména jako například právě cenami ověnčený kouzelník Stuart Lightbody.

Další ze známějších jmen je Tom Thum, internetová celebrita. Jeho vystoupení v Sydney shlédlo na YouTube přes šestnáct milionů lidí. Je to beatboxer, ale jeho repertoár zahrnuje prakticky všechny zvuky. Na Fringe se spojil s hudebníkem a kytaristou Jamiem MacDowellem a ochutnávka z jejich vystoupení na Fringe Sunday si vysloužila jeden z největších potlesků.

Na pražském Fringe Festivalu vystoupí i beatboxer Tom Thum:

Na Fringe se často objevují i známá díla v netradičním zpracovaní, jako například Beowulf, který má v popisku „půvabné a hravé představení“, což se s drsným severským středověkem příliš neslučuje. Další alternací na klasiku bude Kafkou inspirovaná Proměna, kde se protagonista promění nikoli v mouchu, ale v samotného Kafku, či Vražda Gonzaga, což je samostatné zpracovaní hry ve hře z Shakespearova Hamleta.

Na Fringe vystupují z velké části umělci z anglofonních zemí, ale jelikož se jedná o pražský Fringe jsou tu i umělci z Čech: Ady Ferguson a Ondra Riegl s akustickým vystoupením, které mísí soul, jazz, folk i blues, nebo česko-australská sci-fi hra Cat Black, ve které se neurolog pokusí o transplantaci duše své kočky.

Součástí Fringe festivalu jsou afterparty, které probíhají každý večer v Malostranské besedě, kde mizí hranice mezi herci a diváky – neexistuje tu žádná VIP zóna, která by ji utvářela. „Podstatou Fringe je experimentování a zkoušení nových věcí. Na Fringe vystupuje mnoho mladých, energií nabitých umělců, s neotřelými představeními, proto si myslím, že to je perfektní akce pro studenty. A navíc jsou lístky pro ně jen za 100 korun,“ dodává Steve Gove.

Pražský Fringe Festival



Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.