Naučíme vás vietnamsky i čínsky, nabízí fakulta

25. 9. 2009 Autor: Rubrika: Univerzita žádné komentáře

Kurzy moderní čínštiny, vietnamštiny, japonštiny a korejštiny pro všechny studenty UK. Tuto novinku zavádí od října Ústav dálného východu Filozofické fakulty.

Korea - buddhistický chrám

Jedním z nově otevřených kurzů je i výuka korejštiny (na fotce buddhistický chrám v Koreji).

Ilustrační foto: Lucie Rubenová (UKáčko.cz)

Asijské jazyky, které se zatím vyučovaly jen na specializovaných oborech, mohou vůbec poprvé navštěvovat studenti celé univerzity. A navíc úplně zadarmo – výuku jazyků totiž zčásti platí i fondy EU v rámci Operačního programu Praha Adaptabilita.

Za čtyřsemestrální kurz získají studenti po složení závěrečné zkoušky 9 kreditů. Kurzy se budou konat každý týden v hlavní budově Filozofické fakulty na náměstí Jana Palacha, trvat budou 90 minut.

Na kurz se studenti mohou zapsat přes SIS: japonština má kód AJP100019, čínština ATJ100065, korejština AKO100046 a vietnamština AVN100047.

Kdy se kurzy učí?

  • vietnamština: úterý 16.40-18.15
  • korejština: středa 17.30-19.05
  • čínština: pátek 9.10-10.45
  • japonština: pátek 15.50-17.25

Anketa

Uvažujete o zapsání kurzu některého z asijských jazyků, které jsou letos poprvé přístupné všem studentům UK?

výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...


Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.