Nebojte se chemie, láká PřF na den s chemií a jarmark

15. 9. 2011 Autor: Rubrika: Fakulty žádné komentáře

Uchazeči o studium na Přírodovědecké fakultě, ale i kdokoli jiný se zájmem o chemii, vědu a výuku chemie, by si neměli nechat ujít dvě zářijové akce – Den se studiem chemie a Chemický jarmark.

Krásy chemie fakulta představí budoucím studentům i široké veřejnosti

Ilustrační foto: UKáčko.cz

Během Dne se studiem chemie si budou moci vyzkoušet, jaké to je být studentem Přírodovědecké fakulty. Akce se koná v sobotu 17. září od 9 do 17.30 hodin v budově chemických kateder – Hlavova 2030/8, Praha 2.

„Přihlášený zájemce ihned po příchodu na fakultu obdrží svůj ‚neoficiální‘ index a půjde na přednášku. Pokračovat bude cvičeními a méně obtížnými praktickými cvičeními. Po vypracování protokolů absolvuje tento ‚denní‘ student zkoušku, na jejímž základě dostane svůj ‚diplom‘,“ popisuje Petr Šmejkal z katedry učitelství a didaktiky chemie.

S sebou by si návštěvníci akce měli vzít jen tužku, papíry a „mysl otevřenou novým vědomostem“. Laboratorní plášť, brýle a další ochranné pomůcky jim zapůjčí fakulta.

Program Dne se studiem chemie

8:15-9:00 – zápis
9:00-10:45 – přednáška z radiochemie – doc. RNDr. Jan Kotek, Ph.D.
10:45-11:00 – přestávka
11:00-12:30 – cvičení z radiochemie – zajímavé úkoly, úlohy a výpočty
12:30-13:10 – přestávka na oběd
13:10-13:50 – exkurze do laboratoří katedry analytické chemie
13:50-14:00 – přestávka
14:00-16:00 – laboratorní cvičení – užitečné i neužitečné (ale motivační) experimenty z chemie
16:00-16:30 – přestávka
16:30-17:30 – zkouška, zápis známky do indexu, ukončení akce

Farmáře vystřídají chemici

Další chystanou akcí je Chemický jarmark, který se uskuteční v pátek 23. září v pražských Dejvicích. V několika stáncích tam vysoké školy předvedou chemické pokusy a ukáží význam i krásu této vědy. Program na stáncích doplní také soutěže, hry a ukázky techniky.

„Jde o akci ‚trhovního‘ typu. Ve stáncích, kde běžně trhovci prodávají ovoce, zeleninu a jiné zboží se bude prodávat chemie. Místo chemikálií však budeme ‚prodávat‘ chemické pokusy,“ dodává pořadatel.

Obě akce jsou součástí Roku chemie na Přírodovědecké fakultě, který má informovat o možnostech studia jednoho z nejperspektivnějších oborů a popularizovat vědu u široké veřejnosti.Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.