Nejkrásnější studentka je z UK

7. 5. 2008 Autor: Rubrika: Studentský život žádné komentáře

Novou Miss Academia ČR pro rok 2008 se 30. dubna v Městském divadle Zlín stala Martina Trnková. Dvacetiletá studentka Právnické fakulty tak na pomyslném trůnu vystřídala loňskou vítězku Karlu Plhoňovou.

Miss Academia 2008 - Martina Trnková

Novou Miss Academia se stala Martina Trnková

Foto: Milan Bureš

Již dvanáctý ročník soutěže o „nej“ vysokoškolačku se nesl v duchu Hollywoodu, ke kterému se velmi dobře hodí tradiční promenáda v plavkách a módní přehlídka šatů. Téměř všechny dívky si zvolily na program volné disciplíny tanec, porotě předvedli například ukázky latinskoamerických tanců nebo tančily na moderní rytmy např. ve stylu r´n´b.

Martina Trnková, která v soutěži vystupovala pod číslem 10, zatančila na hudbu Dana Bárty scénický výrazový tanec. K výběru svého volného programu dodává: „Protože jsem se devět let věnovala klasickému baletu spojenému s modernou, tak má volba byla jasná. Vím, že tento druh volné disciplíny není příliš častý a doufala jsem, že by mohl porotu zaujmout.“

Finálovým večerem provázeli Tomáš Krejčíř a Petra Hřebíčková, kteří moderování pojali velmi netradičně. Snažili se divákům představit, jak vypadá konkurz na filmovou roli, kdy Tomáš Krejčíř představoval známého režiséra a deset finalistek zase začínající herečky, které se uchází o hlavní roli.

S výběrem mu měla pomoci i odborná porota, ve které zasedli například loňská vítězka Karla Plhoňová, moderátor televizního zpravodajství Petr Chum, Česká Miss 2006 Renata Langmanová a samozřejmě prezident soutěže Dušan Pavlů, pro kterého byl letošní ročník v pozici prezidenta soutěže poslední.
Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.