Nejlepší studentské hospody a kavárny v Praze

27. 9. 2008 Autor: Rubrika: Studentský život 2 komentáře/ů

V metropoli jsou tisíce hospod, restaurací a kaváren. Jen některé ale mají pověst „studentských“ podniků. Ať již díky příznivým cenám nebo příjemné atmosféře. Podívejte se s námi do těch nejoblíbenějších.


Atmosphere Café-Pub

„Kavárna a hospůdka v jednom“

Praha 1, Karoliny Světlé 33 / Smetanovo nábřeží 14 (průchozí)
MHD: Karlovy lázně / Národní divadlo (Tram 17, 18)
Otevřeno: 12.00 – 24.00
www.atmoska.cz

Atmosféra

Atmosféra

Narozeniny, oslavy konce zkouškového nebo prostě jen tak posedět po vyčerpávajícím dni ve škole – v „Atmošce“, jak podnik s láskou nazývají jeho příznivci (často studenti žurnalistiky), se sedí moc pěkně. Navíc si můžete vybrat, jestli chcete zajít do hospody nebo kavárny, mají tu totiž obě. Výhodou je i Wi-Fi zdarma, stejně jako rezervace přes internetový formulář.

Tip: Jídelní i nápojový lístek toho nabízí hodně, kdo ale chce zahnat hlad něčím rychlým, do „top ten“ patří smažené bramborové plátky s různými omáčkami.

Krásný ztráty

„Intelektuálové, herci a povaleči patří do kavárny“

Praha 1, Náprstkova 10
MHD: Národní divadlo (Tram 6, 9, 17, 18, 21, 22)
Otevřeno: 9.00 – 1.00, o víkendu od 12.00
www.krasnyztraty.cz

Krásný ztráty

Krásný ztráty

Krásný ztráty

Krásný ztráty

Jen málokterá kavárna o sobě může tvrdit, že je intelektuálská. Shlédnout tady můžete zajímavé výstavy fotografií a obrazů, konají se tu i kulturní a literární dýchánky. Pokud budete mít štěstí, možná narazíte i na nějakou známou osobnost – například Ladislava Špačka, Václava Havla nebo Petrušku Šustrovou. Rozmanitý nápojový lístek nabízí vše od příjemné kávičky po noblesní francouzská vína. Příjemně překvapí také výběr různých teplých i studených pokrmů. To vše za dostupné ceny.

Tip: V Krásných ztrátách je řada příjemných koutů s různými druhy sezení, kde se můžete příjemně „zašít“, aniž by vás kdokoli rušil. Jen je třeba přijít brzy – hosté odtud odcházejí věru neradi.

U Kotvy

„Ráj nejen všech budoucích učitelů“

Praha 1, Spálená 11
MHD: Lazarská (Tram 3, 9, 14, 24)
Otevřeno: 10.00 – 22.00

U Kotvy

U Kotvy

U Kotvy

Nedaleko hlavní budovy Peďáku se nachází hospoda s překvapivě příjemnou a velkou zahrádkou, kde vždycky najdete volný stůl. Stačí jen projít z rušné Spálené ulice do dvora. Točí se tu výborný Staropramen za lidovou cenu. Na bohatém jídelním lístku najdete rozmanité specialitky od smaženého sýra po pizzu.

Tip: U Kotvy mají velmi hbitou obsluhu. Když se zastaví u stolku, aby odnesla prázdné půllitry, musíte rychle říct „Další.“ Kdo se příliš zamyslí, musí počkat do dalšího kola.

Klub Hvězda

„Kotel, chillout… zkrátka hvězdné“

Kolej Hvězda, Praha 6, Zvoníčkova 5
MHD: Obchodní dům Petřiny (Tram 1, 18)
Otevřeno: 20.00 – cca 3.00
www.klubhvezda.cz

V suterénu bloku II koleje Hvězda se nachází jeden z nejvyhlášenějších studentských klubíků v Praze. Žije to tu hlavně v průběhu týdne, akce startují kolem osmé hodiny. Velkoplošná projekce navozuje pocit, že jste na koncertě. Kaskádovitý taneční „kotel“ vás postupně dostane do varu a pokud bude třeba pauzy, vyhledáte posezení v temných koutech nebo vystoupáte zpět až na povrch do „chillout“ baru se spoustou fotbálků a výhledem na ulici. Vstup se platí symbolický a ceny tekutin jsou studentské.

Tip: Na Hvězdě funguje „záloha za sklo“ 20 Kč. Zároveň, jako pojistku proti byznysu „sběračů sklenic“, obdržíte ke sklu plnému žeton, který pak vrátíte se sklem prázdným vrátíte. Po divočejších oslavách najdete tyto žetony následující odpoledne po kapsách jako vzpomínkou na vydařenou party.

PeachPit

„Nejen pro fanoušky Beverly Hills“

Praha 2, Budečská 22
MHD: Šumavská (Tram 10, 16) nebo Náměstí Míru (Metro A)
Otevřeno: 16.00 – 3.00, o víkendu do 2.00
www.peachpit.cz

Music barů je tu spousta, avšak tento z řady vyčnívá. Cítíte se tu trochu jako jeden z hrdinů kultovního seriálu devadesátých let. Ze všech stěn se smějí Steve, Kelly, Brandon a spol. S trochou nadsázky příjemný pocit, s trochou recese zábava. Pár kroků východně z náměstí Míru se uvelebíte do kožených sedaček a pustíte si z nabitého jukeboxu ty největší hity. Brčkem posáváte mléčný jahodový shake a pokud přijde hlad, zaženou ho krom jiného klasického občerstvení americké burgery. Své si zde najdou milovníci míchaných koktejlů i obyčejní pivaři: čepuje se Staropramen, Stella a Hoegaarden.

Tip: Chcete-li si v PeachPitu zarezervovat konkrétní stůl, koukněte se nejdřív na virtuální plánek na webu. Pomůže vám pak telefonicky získat ten stůl, který opravdu chcete.

El Mágico Restaurace a music bar

„Mekka Jižního Města“

Praha 4 – Kunratice, Chemická 953
MHD: Volha (Metro C Chodov a pak bus 177, 114, 122 nebo noční 511)
Otevřeno: 11.00 – 2.00, o víkendu do 3.00
www.elmagico.cz

El Mágico mají po ruce především studenti Vysoké školy ekonomické. Klub funguje i přes léto a konají se zde opravdu divoké párty jako Girls get drunk a Laser and snow. Každá party je ve znamení jednoho výrazně zlevněného drinku à la vodka s džusem, Morgan s colou. Někdy je tu však až přespříliš plno. Otevřeno je skoro po celý den, takže před večerním flámem si můžete zajít i na dobré jídlo. Sledujte na klubovém webu aktuální program.

Tip: Prohlédněte fotky z předešlých nocí, které dokreslí rozmazané tváře spolutanečníků ve vaší paměti. Případně usvědčte svého kamaráda, jak se včera „zase připravoval na zkoušku“.

Café Rybka

„Kávarna-knihkupectví nebo knihkupectví-kavárna?“

Praha 1 – Opatovická 7
MHD: Národní třída (Metro B; Tram 6, 9, 18, 21, 22)
Otevřeno: 9.15 – 22.30

Café Rybka

Café Rybka

Dát si v Rybce schůzku s nedochvilnou osobou je velmi výhodné. Namísto netrpělivých pohledů na hodinky a obracení krátkého nápojového lístku si zde můžete půjčit nebo koupit noviny či knížku, třeba právě z nakladatelství Rybka. Dobré čtivo, lahodná káva (presso s mlékem za 28 korun) a prvorepublikový design dělá toto místo skutečně neobyčejným. Jen toho cigaretového kouře by mohlo být méně.

Tip: Britský deník Daily Telegraph Rybku zahrnul mezi lokály, které by návštěvník Prahy neměl vynechat. Prý jde o „ultra-pohodové“ místo.

Hany Bany

„Stylová studentská kavárna“

Hany Bany

Hany Bany

Praha 1, Veleslavínova 5
MHD: Staroměstská (Metro A; Tram 17, 18; Bus 133)
Otevřeno: Po–So 10.00 – 23.00
www.hanybany.cz

Stylová hospůdka přímo v centru Prahy i v centru studentského života; z Veleslavínovy ulice, ve které Hany Bany najdete, je to blízko k fildě, FSV, Právnické fakultě i do budovy Celetná. A po pár návštěvách zjistíte, že si tu dostaveníčko dávají bohémové z DAMU a jiných uměleckých škol.

Tip: Kromě tradičně oblíbeného piva určitě vyzkoušejte nakládaný hermelín – ten tu umí fakt výborně.

Chybí vám mezi vybranými hospodami a kavárnami ta, kterou máte nejraději? Napište o ní do diskuse pod tímto článkem!2 komentářů »

  • Milan :

    A co Mrtvá Ryba, hospoda Přífuku. Je hned vedle botanické zahrady v ul. Benátská. Taky mě napadá hospoda U Trajců, hned vedle tram. zastávky Botanická zahrada. Tuplák a hlavní jídlo za 100,- s ISICem

    reagovat

  • Robert :

    Ahoj lidí.Pokud máte rádi klidnou kavárnu v Centru Prahy,tak zkuste Café bar Central.Je to hotelová restaurace.Maji tam domácí led.čaj 40kč,led.kávu se zmrzlinou 40kč,frappe 40kč,capuccino i latte za 40kč.výběr čajů 25kč.A pokud by jste rádi ke kave nejaký dort či kolac bylo by to za 50kč s kávou.A dá se tam i kouřit.A pokud by jste chtěly jít s přátelé na nějaký koktejl tak tam mají Cuba Libre 60kč,Pina Coladu 80kč,Sex on the beach 70kč,Teqiula sunrise 60kč,Beefeeter gin-tonic 60kč,Cosmopolitan 70kč,Captain.Morgan-cola 60kč..atdTak to tam zkuste.Je to hotel Central,ul. Rybna 8,hned za Kotvu na Nám.Republiky.

    reagovat

Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.