Noc literatury 09

11. 5. 2009 Autor: Rubrika: Kalendář žádné komentáře

Kdy: 13.5. 18:00 – 23:00
Kde: zajímavé pražské lokality

litnocTřetí ročník Noci literatury proběhne již tuto středu. Záměrem projektu je netradičním způsobem přiblížit české veřejnosti současnou evropskou literaturu formou veřejných čtení, která se během jednoho večera uskuteční paralelně na zajímavých místech Prahy.

Mezi letošní atraktivní prostory patří například protiatomový kryt hotelu Jalta, Balet Národního divala v bývalém areálu kláštera sv. Anny, kolektory pod pražským Starým městem, Jindřišská věž nebo rotunda sv. Kříže.

Vzhledem k tomu, že projekt nabízí možnost nahlédnout do literárního světa různých zemí Evropy, získal statut doprovodné akce v rámci českého předsednictví. Organizátorem jsou Česká centra ve spolupráci s pražským sdružením evropských kulturních institutů sítě EUNIC.

Informace na oficiálních stránkách projektu: http://www.nocliteratury.cz/2009/cs/praha/homepageNapište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.