Nová sezona Právnické squashové ligy začíná. Zapojit se může každý sportovní nadšenec

30. 10. 2014 Autor: Rubrika: Studentský život žádné komentáře

Začátek akademického roku každoročně přináší nejen obligátní intelektuální zápřah v podobě nutné účasti na přednáškách a seminářích, ale i širokou paletu nabízených aktivit sportovního rázu. Jednou takovou možností je i Právnická squashová liga, jejíž sezona začíná v listopadu.

Právnická Squashová Liga

Do týmu se může zapojit každý zájemce o squash bez ohledu na věk, pohlaví, nebo studijní obor. „Squash jsme v téhle formě začali hrát původně jen v užší skupině kamarádů a známých. Postupně se přidalo pár dalších lidí, proto zůstal název Právnická squashová liga, což rozhodně už dávno není měřítko pro to, kdo se jí může účastnit. Zapojit se samozřejmě může každý, i absolventi VŠ,“ říká Adam Marcinik, hlavní organizátor letošního ročníku.

Liga se hraje celkem na osm kol od listopadu do června. Každé kolo je reprezentováno jedním celým měsícem. Po registraci a zaplacení poplatku 200 Kč na sezonu se hráči rozdělí do skupin po čtyřech až pěti a postupně spolu všichni sehrají během daného měsíce jeden zápas. Na konci hracího kola pak vždy dva nejlepší hráči ze skupin postupují do vyšší skupiny, poslední naopak sestupují do nižší. Tím je zajištěno, že se každý velice rychle propracuje tam, kde mu to výkonnostně vyhovuje nejvíc.

„Heslo které uvádíme na našich současných promo plakátech – „hraj rychle na své úrovni“ – se snažíme plnit, takže odpadá vstupní fáze jako u některých jiných amatérských lig, kdy jste při vstupu automaticky zařazeni na danou úroveň a ta se teprve průběhem zápasů dostává směrem k té vaší skutečné, “ potvrzuje Marcinik. Výhodou pro hráče PSL je i nabídka zvýhodněných cen squashových kurtů. Kupříkladu díky dlouhodobé spolupráci PSL a squashového centra Haštal tak mohou hráči ušetřit až 25% z původní ceny.

Registrace do prvního kola se sice uzavírá již 30. října, ale soutěž je stále otevřená. Každý se může k hraní přihlásit kdykoliv během školního roku. „Ať už jsi zkušený hráč či teprve zelenáč, který se díky squashi jen chce udržovat v kondici během zimy, můžeš se přihlásit a přijít si zahrát,“ uzavírá Marcinik.

Všechny potřebné informace včetně detailních pravidel a rozlosování najdete na http://psl.touf.czNapište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.