Nový klub odstartoval Woody Allenem i akademickým punkem

28. 9. 2009 Autor: Rubrika: Studentský život žádné komentáře

Gotické sklepení rektorátu UK v Celetné ulici se v pátek večer zachvělo v základech. Slavnostní otevření zde měl nový studentský klub K4. Publikum celý večer bavily skupiny Řekla NE! a Sundays on Clarendon Road.

Skupina Řekla NE! roztancovala publikum

Skupina Řekla NE! roztančila publikum.

Foto: Matěj Vaněček (UKáčko.cz)

Otevření klubu si nenechalo ujít několik stovek lidí, mezi nimi také rektor Karlovy univerzity Václav Hampl či kvestor Josef Kubíček. „Doufám, že se toto místo stane prostorem pro setkávání studentů z celé univerzity,“ vyjádřil svoje přání Slaven Elčić, místopředseda Studentské unie UK. „Snad to bude příjemné místo pro trávení času a posune to naši univerzitu do nového rozměru,“ dodal.

Během večera se u mikrofonu kromě kapel vystřídalo i několik studentů UK. Mezi nimi například také provozovatel klubu Jiří Flam nebo vedoucí realizačního týmu „studentských sklepů“ Hedvika Čepelová. Poděkování za vznik klubu patřilo všem studentům, kteří se na něm ve svém volném čase podíleli, a také samotné univerzitě, bez které by projekt nebyl možný.

Zpívalo se a pilo až do půlnoci

Kulturní program začal vystoupením divadelního spolku Parník v krabičce, který ztvárnil představení Woodyho Allena Bez peří. Po hudební stránce se o zábavu postaraly kapely Sundays on Clarendon road a Řekla NE!

Parník v krabičce

Představení Woodyho Allena v podání divadelní skupiny Parník v krabičce mělo u diváků úspěch.

Foto: Matěj Vaněček (UKáčko.cz)

Na obdiv návštěvníkům byly kromě samotných gotických prostor klubu také fotografie Martina Janase, studenta sociologie FSV a fotografa UKáčka. Do budoucna jsou v plánu další výstavy a kulturní vystoupení. „Do realizace projektu jsme šli s úmyslem otevřít tento prostor ostatním studentům a umožnit jim, aby se zde mohli realizovat oni sami,“ uvedl Jiří Flam a dodal, že vítají každý zajímavý nápad.

Provozovatelé chtějí podobu klubu přizpůsobit v rámci možností co nejvíce přání návštěvníků. Proto byla během večera k dispozici „kniha přání a stížností“, do níž mohli účastníci akce napsat své postřehy a připomínky. Klub by měl plnohodnotný provoz spustit zhruba za týden.

Otevření klubu proběhlo, ale práce na jeho finální podobě zdaleka nekončí. Během večera se vyskytlo několik málo provozních problémů, jako například nedostatek sklenic či chybějící informační systém. Během několika příštích týdnů se doplní zbývající vybavení klubu. Kromě lepší pípy a vybavení baru přibudou také další místa k sezení v podobě nových křesílek a gaučů.

„V blízké době by se do K4 měl přesunout i univerzitní filmový klub, takže přibude také projektor, pódium i lepší osvětlení,“ popisuje chystané změny vedoucí realizačního týmu Hedvika. Uvažuje se také o rozšíření prostorové kapacity klubu do místostí vlevo od baru.

I když byl klub primárně vytvořen pro studenty UK, vítáni jsou všichni bez rozdílu. Kuřáky možná nepotěší fakt, že prostor sklepů je výhradně nekuřácký. Důvod je ovšem jednoduchý – v prostorech jsou nainstalovány požární hlásiče, které by kvůli kouři z cigaret spustily poplach.

FotogalerieNapište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.