Oběd v menze už je možné objednat i z mobilu

16. 2. 2013 Autor: Rubrika: Univerzita 1 komentář

Objednat si jídlo v menzách Univerzity Karlovy je opět o něco jednodušší. Stačí k tomu mobilní telefon se systémem Android. Snadno si tak lze vybrat jídlo, ale i zjistit otevírací dobu jídelny nebo zůstatek na účtu.

Aplikaci Mobilní objednávání Kredit

Aplikace „Mobilní objednávání Kredit“ přitom vznikla jako součást bakalářské práce studenta Lukáše Nováka z olomoucké Univerzity Palackého. Postupně se rozšířila i na Technickou univerzitu v Ostravě, koncem roku se přidala i Univerzita Karlova.

Používání aplikace je až překvapivě jednoduché. Po výběru univerzity a přihlášení se (heslem do systému Kredit) se zobrazí úvodní obrazovka s nabídkou jídel na konkrétní den i celý další týden společně s cenou a možností jejich objednání.

Zajímavá je i funkce historie účtu, která dokáže vysledovat jeho dobíjení a stejně jako konkrétní objednávku. Aplikace si pamatuje naposledy navštívenou menzu či výdejnu, umí také přidat poznámku do kalendáře. Používat ji mohou i zahraniční studenti – přepnout lze na angličtinu, němčinu a slovenštinu.


Co potřebujete:

Mobil se systémem Android 2.1 a vyšší
Aplikaci Mobilní objednávání Kredit
Přihlašovací údaje do systému Kredit (pozor, jsou jiné než údaje do IS nebo CAS UK!)

Jaké jsou vaše zkušenosti s objednáváním jídla v menze? Napište do komentářů!Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.