Okultění 2011: Vyjádřete fotkou svou představu budoucnosti

25. 3. 2011 Autor: Rubrika: Kultura žádné komentáře

„Jak si představujete budoucnost?“ Na to se zeptá nový ročník arts festivalu Okultění 2011. Letošní studentská umělecká soutěž je zaměřená na fotografii, tématem je budoucnost.

Na letošní, už osmý ročník akce, se může přihlásit každý, kdo má chuť se podělit o svou futuristiskou vizi. Projekt se snaží probouzet kreativitu studentů a poskytnout jim prostor pro prezentaci před širší veřejností. Předchozí ročníky festivalu už ukázaly, že zajímavé umělecké počiny mohou nabídnout i mladí debutanti.

„Každý rok se zvyšuje úroveň akce a vždy přiláká o něco více diváků. Pomalu rosteme a stáváme se součástí pražského studentského i veřejného života. Věříme, že letošní ročník přiláká ještě více lidí a poodhalí zase nějaký ten vznikající talent,“ říká Tomáš Gavlas, předseda občanského sdružení Culto a organizátor akce.

Soutěžící mohou posílat svá díla elektronicky na na e-mail info@culto-ako.cz a to až do 10. dubna 2011. Výtvory všech zúčastněných budou vyvěšeny na stránkách www.culto-ako.cz , kde budou diváci hlasovat pro nejlepší fotografii. Kromě diváckého hlasování zasedne i odborná protora v čele s Věrou Matějů, předsedkyní Svazu českých fotografů. Odborná porota udělí cenu CULT 2011 jednomu ze soutěžících, zárověň bude rozdáno několik dalších zajímavých cen.

Soutěž vyvrcholí na jednodenním Arts festivalu Okultění 2011 29. dubna. Zde budou vyhlášeni vítězové a porota předá cenu CULT 2011. Festival proběhne na dvoře Karolina v Celetné ulici a v přilehlém klubu K4.

Kromě fotografů dostanou prostor i muzikanti. V rámci Okultění 2011 probíhá i soutěž pro studentské kapely, které si zde zahrají a diváci vyberou jednu formaci, která dostane možnost zahrát si na pražském Majálesu. Kapely mohou posílat přihlášky rovněž do 10. dubna 2011.Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.