Debata s Madeleine Albrightovou na Filozofické fakultě

23. 10. 2012 Autor: Rubrika: Fakulty žádné komentáře

Bývalá ministryně zahraničí USA českého původu Madeleine Albrightová bude dnes od 15 hodin diskutovat se studenty ve Velké aule Filozofické fakulty. Zároveň představí české vydání své knihy Pražská zima. Celou debatu můžete sledovat v přímém přenosu.

PŘÍMÝ PŘENOS DEBATY S MADELEINE ALBRIGHTOVOU

Albrightová ve své nejnovější knize Pražská zima líčí osobní vzpomínky na dětství, které strávila částečně v Praze a Londýně. „Nikomu, kdo byl na světě mezi lety 1937 a 1948, nebyl cizí hluboký smutek. Zahynuly miliony nevinných a na jejich smrt se nikdy nesmí zapomenout. Ztracené životy už dnes nenahradíme, máme však povinnost zjistit co nejvíce o tom, proč a jak se to všechno událo,“ píše Albrightová.

Autorka se zamýšlí nad svým židovským původem, o němž se dozvěděla až ve zralém věku, rozebírá komplikovanou českou historii i nelehká mravní rozhodnutí, s nimiž se musela vyrovnávat generace jejích rodičů. Vychází přitom z někdejších dětských zážitků i ze své politické a akademické erudice, mísí rodinné vzpomínky a písemné dokumenty se záznamy aktérů tehdejšího dění.Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.