Open air, filmový festival a foto na Albertově

12. 11. 2009 Autor: Rubrika: Kalendář žádné komentáře

Koncert studentských kapel
KDY: 16. 11. 2009
KDE: Albertov, Praha 2

POPIS: V pondělí 16. listopadu proběhne na Albertově koncert studentských kapel a v budově děkanátu bude probíhat Filmový festival k výročí 20 let od pádu komunismu spolu s výstavou fotografií. V průběhu akce zahrají studentské kapely, budou promítnuty autentické filmové materiály s komentářem tajné policie – dosud nikde nepublikované a dojde i na rozhovory s účastníky událostí před 20 lety. Všechny akce se rozběhnou již od časných odpoledních hodin a vyvrcholí o půlnoci odhalením pamětní desky. Vstup je zdarma.

Výstava fotografií & dobových materiálů

POPIS: Výstavu Albertov 1989 – 20. výročí Sametové revoluce pořádá Přírodovědecká fakulta UK Geografická sekce ve spolupráci s Ústavem dějin a archivem UK, s Knihovnou Jána Langoše Ústavu pro studium totalitních režimů a s Knihovnou Libri prohibiti. Většina materiálů je zveřejňována vůbec poprvé. V pondělí 16. listopadu proběhne od 14 hodin vernisáž výstavy a ta následně bude volně přístupná až do 10. ledna 2010 v předsálí geografické knihovny ve 2. patře budovy děkanátu. V Pondělí budou fatografie a materiály přístupné také před budouvou na zláštních posterech.

Filmový festival
KDY: 16. 11. 2009 od 15 hodin
KDE: děkanát PřF UK, Velká geologická posluchárna, Albertov 6, Praha 2

POPIS: Přírodovědecká fakulta UK v Praze ve spolupráci s Krátkým filmem, Originálním videožurnálem a Ústavem pro výzkum totalitních režimů uvádí Filmový festival – Albertov 1989: 20. výročí Sametové revoluce. Filmová přehlídka dokumentárních filmů a dosud nepublikovaných dokumentů z Archivu bezpečnostních složek a diskuse věnované zániku komunistické totality v Československu.

Open Air „Svobodný Albertov 2009“
Pódium pod širým nebem se zaplní již ve 13 hodin a budou se na něm střídat kapely z UK a Přírodovědecké fakulty spolu s přímými účastníky událostí před 20 lety. Předběžný program kapel (bez záruky):

14.30 Caktus
15.30 Masolet
17.00 Eliška Ptáčková
18.00 Zahrada
19.00 Dilated
20.00 Derelict

Zdroj: natur.cuni.cz/student
Hodnocení


Související články


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/www/21126/ukacko_cz/www/wp-content/plugins/post-plugin-library/common_functions.php on line 174
  • zatím žádné

Sdílej článek


Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.