Oslavte zkouškové na víkendu plném hudby

10. 6. 2016 Autor: Rubrika: Studentský život žádné komentáře

Poslední červnový týden proběhne v areálu holešovického Výstaviště první ročník hudebního festivalu METRONOME. 25.-26. června budou mít nejen Pražané unikátní možnost okusit atmosféru letních festivalů přímo ve městě. Kromě řady zahraničních umělců vystoupí také české kapely, ve kterých se představí i studenti a absolventi UK.

metronome festivalZa pilotním ročníkem METRONOME stojí organizátoři multižánrového festivalu United Islands of Prague, který představuje to nejlepší z evropských showcasových festivalů. „Představíme tentokrát nejen mladé talenty na tradičním ostrovním festivalu United Islands of Prague, ale i velké hvězdy a zavedené umělce na festivalu METRONOME,“ popisuje spoluorganizátor David Gaydečka, absolvent Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy.

Bývalé i současné studenty UK můžeme nalézt i mezi vystupujícími, například v kapelách Mydy Rabycad a The Prostitutes. Z Mydy Rabycad to jsou basák Honza Drábek a Mikuláš Pejcha, který v kapele hraje na saxofon a z The Prostitutes kytarista Martin Přikryl, klávesák Martin Převrátil a Lukáš Přikryl, který doprovází kapelu na bicí. METRONOME festival bude tak i takovým malým majálesem Univerzity Karlovy.

The Prostitutes – Sunshine

Kromě studentů a absolventů UK se můžete těšit na speciální premiérové vystoupení Pražského filmového orchestru s názvem Bang Zoom! Up to the Moon!. Headliner festivalu bude legendární Iggy Pop, zahraje také kapela The Kooks a elektro-popová zpěvačka Ella Eyre.

Noční afterparty proběhne v režii housového dua Anushka, které v Praze vystoupí úplně poprvé. Druhý festivalový den ovládnou svým prvním pražským koncertem britští Foals, elektrofolkaři Crystal Fighters a J.A.R. představí svou speciální velkolepou show s gospelovým sborem. Mezi dalšími vystupujícími jsou například Walk Off The Earth, Ninet, Shelter Point, Ghostpoet, Ian Siegal či Please the Trees.

„Věřím, že si Praha zaslouží hudební událost v podobě velkého festivalu, který propojí atmosféru města s kvalitní a exkluzivní hudební dramaturgií,“ doplňuje Gaydečka.

Web festivalu: http://metronomefestival.cz/
Vstupenky: http://metronomefestival.cz/vstupenky/
Kompletní program: http://metronomefestival.cz/program/

Veronika Jelínková
Hodnocení


Související články


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/www/21126/ukacko_cz/www/wp-content/plugins/post-plugin-library/common_functions.php on line 174
  • zatím žádné

Sdílej článek


Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.