Osmiveslice studentů UK získala stříbro, mít na triku znak univerzity však nesměli

7. 6. 2011 Autor: Rubrika: Studentský život 2 komentáře/ů

Studenti a absolventi Univerzity Karlovy obsadili na prvním ročníku veslařského závodu Univerzitní osmy druhé místo, těsně před cílem je porazil tým z ČVUT. Závod sledovalo několik set diváků i tři rektoři.

První Univerzitní osmy vyhrál tým z ČVUT.

Foto: Primátorky 2011

V klání na jeden kilometr nebylo o favoritech pochyb – na čele závodu se usadily osmy ČVUT a Univerzity Karlovy, za nimi se držela VŠE. Lodi ČZU se nepodařilo udržet přímý směr a se vydala směrem k levému vltavskému břehu. „Elitními závodníky nabité lodi ČZU selhalo kormidlo a po srážce s lodí UK dojela poslední,“ popsal nehodu pro UKáčko.cz jeden ze závodníků.

Mezi absolventy v posádkách se na lodi UK objevil i Michal Vabroušek, první a před Ondřejem Synkem jediný český mistr světa ve veslování. Univerzitním osmám také přihlíželi tři ze čtyř rektorů zúčastněných škol – Václav Hampl z UK, Richard Hindls z VŠE a Jiří Balík z ČZU. Společně pak předali vítězný pohár pro nejlepší univerzitu.

Závodníci z UK – jediní bez znaku školy

Tým Univerzity Karlovy skončil druhý, jako jediný nemohl na dresech použít logo své školy.

Foto: Primátorky 2011

„Bylo to povedené klání,“ shodli se veslaři vítězné osmy z ČVUT. „Budeme se snažit za rok pozici nejlepší veslařské univerzity obhájit. A také by to bylo fajn, kdyby nám to zohlednili i ve škole – třeba nějakým zápočtem,“ dodali.

Spokojeni s průběhem závodu byli i členové veslařského týmu UK. Rozladilo je však, že nemohli na svých dresech použít znak své univerzity. To by totiž musel schválit kvestor UK, který podle pořadatelů s takovým použitím nesouhlasil. Na rozdíl od ČVUT, VŠE a ČZU tak reprezentanti Univerzity Karlovy znak své alma mater na trikotech neměli.Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.