Party Erasmus klubu Přírodovědecké fakulty: Nejlepší kostým? Tradiční český kroj

29. 10. 2010 Autor: Rubrika: Fakulty žádné komentáře

Kostýmy ve znamení českých pohádek, občerstvení ve tvaru české vlajky a návrat do dětských let při vyrábění z modelíny. I tak vypadala v pořadí již druhá party pro zahraniční studenty, kterou minulou sobotu zorganizoval nedávno znovuzrozený Erasmus club na PřF. Slavnostního večera v klubu K4 se tentokrát zúčastnili především hosté ze Španělska, Německa, Francie, Itálie a Slovinska, zavítali však i studenti z Ameriky.

Organizátoři si pro hosty připravili program, jehož hlavním cílem bylo především seznámit všechny přítomné studenty mezi sebou i mimo sklepní bar s občerstvením. Největší úspěch slavilo kolektivní tančení mazurky, kterou přípravný tým prozíravě vybral kvůli jednoduchosti a prostorové nenáročnosti, ačkoliv je národním tancem od polských sousedů.

Fotogalerie


Foto: David Stella (UKáčko.cz)

Další bod programu – týmová soutěž o nejlepší výtvor z modelíny – se stala nostalgickým návratem do dětství všech soutěžících. Úkolem čtyř mezinárodně smíšených týmů bylo v časovém limitu sestavit z modelíny libovolné evropské země, ze kterých porota vybrala tři nejlepší a odměnila vskutku hodnotnými cenami – tradičními lázeňskými oplatkami a památečními diplomy.

Ačkoliv se měla párty nést v duchu mezinárodní přehlídky kostýmů a barev, soupeřili mezi sebou hlavně Češi. Mezi kašpárkem, makovou panenkou, hokejistou a čarodějnicemi jasně zvítězil tradiční český kroj a dva chrabří rytíři. Ocenění se však dočkalo i zahraničí – slovinská studentka s národní vlajkou. O půlnoci čekalo na hosty i tradiční půlnoční překvapení v podobě úžasné žonglérské show s diaboly. Organizátoři však nezapomněli ani na překvapení pro DJ Fandu, který na párty hostoval již podruhé, a věnovali mu dort k jeho 25. narozeninám, které právě v den party slavil.

Erasmus club: pomáhat cizincům a zlepšit se v jazyce

Erasmus club Přírodovědecké fakulty UK vznikl v dubnu 2010, aby obnovil původní klub, který na fakultě před několika lety zanikl. Náplní činnosti klubu je péče o zahraniční studenty, například s orientací na fakultě i v hlavním městě. Členové pomáhají také s řešení (ne)obvyklých situací, vyřizováním formulářů, pořádají zajímavé aktivity a společné výlety také s Erasmus cluby na ostatních fakultách.

Erasmus club PřF má za necelý rok své činnosti už přes 50 členů a uvítá všechny další studenty, kteří mají zájem o spolupráci s kolegy ze zahraničí. Členství v klubu také nabízí dobrovolnou příležitost starat se o vlastního zahraničního studenta – tzv. „buddy“. Pro studenty je to tak i ideální příležitost, jak zdarma oprášit své znalosti angličtiny, němčiny, španělštiny i ruštiny.

Více informací ve všech jazycích hledejte na webu klubu: http://erasmusclub.natur.cuni.cz. Zájemci se mohou ozvat přímo na e-mail: erasmusclub[zavináč]natur.cuni.czNapište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.