Patnáctá Pavlač FSV drží tradici: nabídne koncerty, divadlo i pivo

25. 4. 2011 Autor: Rubrika: Studentský život žádné komentáře

Rockový koncert, točené pivo nebo grilované klobásy, a to vše přímo na fakultě? Pro některé studenty jen sen, pro Fakultu sociálních věd (FSV) už patnáctiletá tradice. Ve středu 4. května se sídlo školy na den znovu promění v hudebně-divadelní prostor – proběhne tam studentský festival Pavlač.

K Pavlači patří hlavně koncerty, první začne už ve dvě odpoledne.

Foto: Martin Kolář (UKáčko.cz)

Pavlač i letos pokračuje v tradici dvou různých žánrových sekcí. Na hudebním pódiu se od dvou hodin odpoledne až do desáté večerní představí řada kapel různých stylů od indie přes pop a funk po rock’n’roll. Kvečeru předvedou své umění i dva divadelní soubory.

Novinkou letošního roku bude tombola, vystoupení kandidátů na krále pražského Majálesu a autorské čtení Alexandra Guhy z knihy Pravé české míchačky včetně ukázky přípravy českých míchaných nápojů. Jako každý rok je vstup na Pavlač zdarma. Na místě se bude prodávat občerstvení i alkoholické a nealkoholické nápoje.

Bude pivo točit znovu děkan?

„Festival se každoročně stává místem setkání studentů naší fakulty. Je důkazem soudržnosti celé instituce a prostorem pro uměleckou realizaci současných i bývalých studentů i učitelů,“ říká Filip Láb, proděkan pro vnější vztahy FSV. Fakulta festival podporuje nejen finančně, loni pro něj například vedení natočilo netradiční videoklip a za pípou se při točení piva se vystřídali i děkan Jakub Končelík či proděkan pro studijní záležitosti Petr Soukup.

Předloni diváky nadchlo divadelní představení publicisty Miloše Čermáka a studentů žurnalistiky.

Foto: Martin Kolář (UKáčko.cz)

Festival Pavlač založili studenti žurnalistiky v roce 1996 jako oslavu konce semestru. Většinu ročníků provázel velký zájem studentů, ale i častá nepřízeň počasí. Od roku 2005 je Pavlač součástí širších oslav obnoveného Pražského Majálesu, dvakrát ji pro nezájem žurnalistů dokonce organizovali přímo brněnští pořadatelé Majálesu za pomoci studentů ostatních fakultních institutů. Předloni se ale pořadatelství Pavlače vrátilo do budovy Hollaru – na její přípravě se podílejí především studenti mediálních studií a marketingu a public relations.


FESTIVAL FSV UK PAVLAČ

kdy: 4. května 2011, 13–22 hodin
kde: Fakulta sociálních věd UK – budova Hollar, Smetanovo nábřeží 6, Praha 1 (zastávka tramvají Národní divadlo)

Program

hudební stage
14:00 – The Vibrations (indie/alternative)
15:00 – Zelená konev (ska rock)
16:00 – První poslední (indie rock)
17:00 – Pravé české míchačky – autorské čtení
17:30 – Klagenfurt (pop/funk)
18:45 – The Coolers (alternative pop)
19:45 – Simple Muffin (rock/dance)
21:00 – Airfare (rock’n’roll)

divadelní scéna
17:00 – Chaotický zločin – Tisková konference
18:00 – VOSTO5 – KupéNapište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.