Pět studentů UK v dubnu procestuje Evropu. Místo peněz budou mít plechovky

18. 3. 2016 Autor: Rubrika: Studentský život žádné komentáře

Univerzita Karlova má v soutěži Red Bull Can You Make It? hned dvě želízka v ohni. Team RedBullants, který tvoří studenti FHS a FTVS a tým Summer day, kde jsou zástupci z FSV a FTVS. Soutěžní týmy se 12. dubna vydají z Barcelony na cestu napříč Evropou.

RedBull

Tříčlenné skupinky se vydají na cestu Evropou. Ilustrační foto.

Foto: Red Bull, Lukáš Wagneter

Město ve Španělsku se stane startovacím bodem pro celkem pět českých týmů, které postoupily do finále. Kromě týmů z Prahy se finále zúčastní i skupinky z Plzně a Liberce. Vydají se vstříc dobrodružství, kdy po sedm dní budou cestovat po Evropě bez vlastního telefonu, peněz nebo jídla. Jediným platidlem budou plechovky Red Bullu. Jejich cílová destinace bude Paříž.

„Cestovat týden po Evropě úplně bez peněz bude super zkušenost i do dalšího života,“ říká Adam Kadeřávek z týmu Summer day, který se do finále probojoval s video kompilací extrémních kousků ve stylu Jackass. The RedBullants zase uspěli s parodií na oscarový film Revenant Zmrtvýchvstání. „Nejvíc se těšíme na dobrosrdečnost cizích lidí, se kterými se cestou necestou potkáme,“ říkají.

Svůj oblíbený tým můžete v průběhu závodu sledovat a podporovat na Red Bull TV, nebo na webových stránkách www.redbullcanyoumakeit.com, kde budou všechny týmy během cesty sdílet přes zapůjčený telefon všechny své zážitky, fotky, videa a top výměny za plechovky.

Členové vítězného týmu se na celé léto stanou ambasadory Contiki Travel. Budou cestovat po Evropě a zažívat dobrodružství se zajištěnou dopravou a ubytováním.
Hodnocení


Související články


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/www/21126/ukacko_cz/www/wp-content/plugins/post-plugin-library/common_functions.php on line 174
  • zatím žádné

Sdílej článek


Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.