Pět studentů získalo za objevné práce Bolzanovu cenu

25. 2. 2011 Autor: Rubrika: Univerzita žádné komentáře

Univerzita Karlova již posedmnácté předala vybraným studentům prestižní Bolzanovu cenu. Ta je udílena za vysoce objevné práce s vynikajícím tvůrčím obsahem a zpravidla s interdisciplinárním tematickým přesahem. Letos získalo cenu pět studentů.

Studenti Lenka Krčmová, David Svoboda a Lucie Ducháčková převzali Bolzanovu cenu.

Foto: iForum UK

V kategorii společenskovědní cenu získal Vojtěch Belling za práci „Problémy legitimity státního a nadnárodního politického systému v teorii a praxi“ a David Svoboda za práci „Metafyzické myšlení Tomáše Akvinského – Od pojmu jsoucna a jednoty k pojmu celku a části“.

V kategorii přírodovědné si pro ocenění přišla Lucie Ducháčková za „Vlastnosti bipyridin-N,N-dioxidů v plynné fázi“ a Petr Vítek, který byl oceněn za práci „Identification of Microbial Pigments in Evaporites Using Raman Spectroscopy: Implications for Astrobiology“. V lékařské kategorii získala Bolzanovu cenu Lenka Krčmová s tématem „Vývoj a validace nových HPLC metod pro stanovení biologicky aktivních látek v klinické praxi“.

„Mezi hlavní cíle, které si univerzita vytkla pro příští léta, patří podpora odborného rozvoje mladých pracovníků a studentů, zejména doktorského studia. Cílem je naučit je soustavné vědecké práci a zapojit je do kvalitních výzkumných projektů,“ uvádí rektor UK Václav Hampl. „V roce 2010 se dvěma mladým vědcům UK podařilo získat prestižní Starting grant Evropské výzkumné rady. Věřím, že právě Bolzanova cena je pro studenty motivací k navázání na podobné úspěchy třeba i na mezinárodním poli,“ dodává rektor.Klíčová slova


Hodnocení


Související články


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/www/21126/ukacko_cz/www/wp-content/plugins/post-plugin-library/common_functions.php on line 174
  • zatím žádné

Sdílej článek


Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.