Pěvecké sbory UK zazní na koncertě Studenti sametu

15. 11. 2011 Autor: Rubrika: Kultura žádné komentáře

Spojení oslav Mezinárodního dne studenstva a výročí Sametové revoluce s hudebním zážitkem nabízí již potřetí festival Festa Academica. Během něj se představí na dvacet středoškolských a vysokoškolských pěveckých sborů. Hlavním těžištěm festivalu jsou dva koncerty konané 17. listopadu.

„Univerzita Karlova má na festivalu velký podíl. Mezi zúčastněnými sbory je Pěvecký sbor Pedagogické fakulty a Fakulty humanitních studií, ve festivalovém výboru zasedne rektor Václav Hampl,“ uvedl vedoucí organizačního týmu Jakub Čaloun.

Vrcholem celého festivalu je veřejnosti volně přístupný koncert středoškolských sborů, který se uskuteční 17. listopadu od 14 hodin na prostranství před Národní technickou knihovnou v Dejvicích. Na programu je skladba významného českého jazzmana Karla Růžičky Celebration Jazz Mass.

Ve večerních hodinách se ve slavnostních prostorech Národního domu na Vinohradech uskuteční koncert „Studenti sametu“, na kterém vystoupí vysokoškolské sbory včetně pěveckých sborů Univerzity Karlovy.

Festa Academica má za cíl nejen důstojně oslavit Mezinárodní den studentstva a připomenout 22. výročí Sametové revoluce, ale také prezentovat veřejnosti sborovou hudbu na nejvyšší úrovni a rozvíjet tvůrčí spolupráci mladých lidí.

Hlavním pořadatelem je Unie českých pěveckých sborů ve spolupráci s Gymnáziem Jana Keplera. Nad celou akcí převzali záštitu primátor Hlavního města Prahy Bohuslav Svoboda a rektor Univerzity Karlovy Václav Hampl.

Festival proběhne od 16. do 20. listopadu v Praze a v Pardubicích. Harmonogram nabízí kromě slavnostních koncertů také celou řadu hudebních setkání, studentský happening, matiné a další pořady. Podrobné informace naleznou zájemci na internetových stránkách festivalu www.festaacademica.cz

Hana Šímová, UKáčko.czNapište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.