Pípy v novém studentském klubu v Celetné se roztočí 25. září

15. 9. 2009 Autor: Rubrika: Studentský život 2 komentáře/ů

(aktualizováno o program slavnostního večera)

Už za pár dní se v gotických sklepech v Celetné rozezní hudba a roztočí pípy s vychlazeným pivem. V pátek 25. září tam studenti UK otevřou svůj první vlastní klub.

Studentské sklepy

Netradiční prostory pro studentský klub

Foto: UK media

Jak bude otvírací party vypadat? Podle organizátorů půjde o malý festival, který poběží od odpoledne až do pozdních nočních hodin. Na akci by kromě jiných měla vystoupit i známá hudební skupina Řekla NE! I když její členové by slovo „hudební“ zřejmě nepoužili, sama skupina totiž označuje svůj styl jako „akademický punk“ a brání se zařazení do jakéhokoli z tradičních hudebních žánrů.

Úvodní party je otevřena všem studentům a absolventům UK a vstup na ni bude zdarma. Provozovatelé sklepů ji chtějí pojmout také jako zátěžový večer, při němž chtějí zjišťovat připomínky a výhrady prvních návštěvníků. Podle nich pak chtějí upravit své plány na provoz klubu.

Běžný denní provoz, tedy celodenní fungování včetně plánovaných výstav nebo filmových projekcí, však klub zahájí až o pár dní či týdnů později. Čeká se ještě na vyřízení potřebných formalit a sami provozovatelé zatím netuší, kdy budou moci klub definitivně otevřít.

Program večera:

18.00 slavnostní uvítací projev
18.30–19.00 Parník v krabičce (netradiční divadelní představení)
19.00–20.00 Sundays on Clarendon road I
20.00–20.30 „prostor pro lidi, co mají co říct a ví, jak se to dělá“
20.30–21.00 Sundays on Clarendon road II
od 21.00 Řekla NE!

Čtěte také:


Fotogalerie: Sklepy v Celetné před nastěhováním klubuNapište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.