Plesová sezóna je u konce. Byl IV. ples IPS další geopolitickou katastrofou?

5. 4. 2017 Autor: Rubrika: Kultura žádné komentáře

Zatímco se večer 30. března chystala většina rockových fanoušků do Fora Karlín, pražští studenti politologie měli o svém programu jasno. Jejich kroky směřovaly po roce zpět do Paspova sálu ve smíchovském pivovaru, kde se konal čtvrtý ročník plesu jejich institutu.

Tuto společenskou událost lze bez nadsázky označit za vrchol letošní plesové sezóny. Není to jen díky nápadité kampani, jež bálu předcházela, nebo elegantnímu designu vstupenek evokujících vzhled účtenky, nýbrž především kvůli samotnému průběhu.

Slavností provázela moderátorská dvojice Milan Fiala a Daniela Tollingerová, s níž se zhostili úvodního projevu také Petr Jüptner, ředitel Institutu politologických studií, a Vladimír Hurych, předseda Politologického klubu. Je nutno zmínit, že tento spolek měl na starost organizaci celého plesu.

Ples byl zahájen předtančením, v němž studenti předvedli úchvatnou choreografii v latinskoamerickém stylu. Poté se již rozezněla Hudební skupina Šarm, která návštěvníkům sálu hrála k tanci i poslechu. Zpočátku se tancovat odvážil málokdo, postupem času se nicméně parket zaplňoval.

V devět hodin večer měli diváci možnost zhlédnout fascinující vystoupení tříčlenné kapely Politologického klubu, během nějž dokázali protagonisté harmonicky sladit svá sóla na tradiční dechové nástroje. V rámci vyhlašování výsledků slosovatelné soutěže bylo mezi šťastné výherce po desáté hodině rozděleno pět cen, mezi něž náleží například digitální fotorámeček nebo dárkové balení ponožek.

Bohužel ani tato akce netrvala věčně a po čase dosáhla svého konce. Všichni zúčastnění však byli nepochybně spokojeni, neboť letošní ples měl do katastrofy skutečně daleko.

Díky nevýslovnému organizátorskému úsilí měli budoucí politologové příležitost k jedinečnému střetnutí na jedné z nejvýznamnějších společenských událostí Fakulty sociálních věd.

Výraznou předností byla mimo jiné i střídmost Paspova sálu, jež ideálně dotvářela příjemnou komorní atmosféru. Lze konstatovat, že se jednalo o velice úspěšné zakončení plesové sezóny roku 2017.

Text a foto: Jan HvězdaNapište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.