Plesová sezona na UK vrcholí, zakončí ji právníci s Michalem Davidem

4. 3. 2010 Autor: Rubrika: Studentský život 1 komentář

V následující dvou týdnech vyvrcholí sérií plesů několika fakult letošní taneční sezona. Budou mezi nimi i tři velké plesy – Fakulty humanitních studií, Filozofické a Právnické fakulty. Co nabízejí a na co lákají návštěvníky?

FHS slibuje dlouhý program i bohatou tombolu

Hned několik rekordů možná pokořili organizátoři a organizátorky plesu Fakulty humanitních studií. Celá akce má podle programu trvat přes deset hodin – sál se otevře v půl sedmé večer a ve 3.03 ples oficiálně skončí, ale zábava bude pokračovat v přilehlém klubu, kde poslední hudba dozní až v pět hodin ráno.

Ples FHS 2009

Studenti FHS si potrpí na originalitu. Takhle loni tančili kankán na plese nazvaném Večer výjimečných.

Foto: Humr pro UKáčko.cz

Překvapí i tombola, kde se mezi tradičními cenami v podobě knih a lístků do divadla objeví i takové výhry jako poukázka na noc v penzionu Českém Krumlově nebo krabička s několika cigaretami Start bývalého děkana Jana Sokola.

Na plese se také objeví tanečníci a tanečnice z fakultního Klubu přátel tance, kteří v šesti párech předvedou své taneční umění, kromě jiného i tango. Večer bude moderovat dvojice studentů Iveta Schagererová a Štěpán Volfík.

I přes bohatou tombolu a dlouhý program se vstupenky prodávají v předprodeji za příjemných 200 a 260 korun, na místě pak za 300 korun. Za nižší ceny lze lístky zakoupit ještě v pátek před plesem a to do 14 hodin před aulou v Jinonicích. (Více info zde)

FF: Netradiční ples v tradičních prostorách

Oblíbený a každoročně hojně navštěvovaný ples Filozofické fakulty proběhne opět v Národním domě na Vinohradech a to v pátek 11. března. Tentokrát však s méně „typicky plesovými“ kapelami. V Majakovského sále po rock’n’rollovém předtančení a řízném kankánu zahraje osvědčený Magnum Jazz Bigband. Menší Raisův sál obsadí balkánské rytmy, skupiny Timudej, Povětroň a vše zakončí dávka elektroniky od Sonority.

Ples

Loňský ples Filozofické fakulty byl formální, letošní bude díky mladým kapelám v uvolněnějším stylu.

Foto: Matěj Vaněček (UKáčko.cz)

Společenský sál bude ve znamení studentských kapel. Úvod obstará pop-rockové uskupení Prázdné Lahve, na něž naváží etničtí divoši z Radišagoha. Sál po této africké smršti opět doslova uklidní Quite Quiet a na závěr vtrhne na pódium tvrdý archeologický Vekaband.

Součástí plesu bude i tombola a půlnoční překvapení. Akci pořádanou Studentskou radou FF ke svému 20. výročí existence moderuje její předseda Jiří Pilip spolu s členkou rady a bývalou mluvčí iniciativy Inventura demokracie Silvií Mitlenerovou. Lístky lze rezervovat na stránkách strada.ff.cuni.cz a vyzvednout v konzultačních hodinách rady, jejich cena je 210 korun za místa ke stání a 230 za místa u stolu. (Více info zde)

Právníky roztančí Michal David a Ilona Csáková

Ples Právnické fakulty

Ples právníků probíhá tradičně ve velkém stylu v paláci Žofín.

Foto: Martin Kolář (UKáčko.cz)

Právnická fakulta letos vsadila na známá jména. Na jejím plese 19. března v paláci Žofín vystoupí například Michal David nebo Ilona Csáková, večerem bude provázet bývalý televizní moderátor Alexandr Hemala. Zahraje Big Band Metroklub se sólisty, Revival Smokie, hudební skupina Fragment, moravská lidová muzika i DJ Václav Höfler.

Návštěvníci se mohou těšit i na ukázky tance Jana Ondera, vítěze televizního pořadu Stardance a Lucie Hunčárové. Obsazení a programu však odpovídá i cena vstupenek, které se prodávají do Malého sálu, Rytířského sálu i na galerii Velkého sálu za 400 korun a jde tak o nejdražší ples na UK. Prodej lístků probíhá každý všední den od 9.30 do 16.00 v kanceláři Spolku českých právníků Všehrd. (Více info zde)

Ples FSV? Nejdřív na podzim

Ples FSV 2008

Poslední ples FSV proběhl jako karneval masek, jaký bude ten letošní?

Foto: Martin Janas (UKáčko.cz)

Zato třeba tancechtiví studenti Fakulty sociálních věd mají v této sezoně smůlu, ples se uskuteční nejdříve na podzim. Fakulta totiž chce jeho konání spojit s oslavami 20. výročím svého založení.

Zatím proto ani není jisté, jakou formu bude ples mít. Studenti, kteří poslední dva plesy pořádali, preferovali spíše netradiční pojetí. Předloni šlo o karneval masek, ples v roce 2006 se konal v neformálním prostřední libeňského klubu Abaton, kde hrály jak klasické kapely, tak i třeba studentská rock’n’rollová formace Caktus.

Kromě uvedených akcí proběhnou tento měsíc ještě plesy Lékařské fakulty v Plzni (12. března v Měšťanské besedě), Fakulty tělesné výchovy a sportu (16. března v Národním domě na Smíchově) a Pedagogické fakulty (18. března v Národním domě na Vinohradech).Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.