Po nevydařeném začátku vybojovala UK vítězství v Hokejové bitvě

19. 10. 2012 Autor: Rubrika: Studentský život žádné komentáře

Suverénním výsledkem 4:1 přehráli hokejisté UK hráče VŠE a stejně jako při prvním finále v březnu si z pražské Tipsport Areny odvezli Pohár primátora hl. m. Prahy a 10 000 Kč. Ještě v půlce zápasu však prohrávali 0:1. Vyrovnaný finálový duel otočili až v poslední třetině.

„Čekali jsme, že soupeř bude stejně slabý jako loni, ale letos ukázal svoje kvality,“ přiznal po zápase kapitán týmu UK Filip Švaříček s tím, že první třetinu zápasu podcenili.

„Nebylo to úplně jednoduché, ale kousli jsme se a pak už to šlo samo,“ dodal. S kapitánským „C“ na dresu nastoupil již při loňském finále. VŠE tehdy podlehla Univerzitě Karlově ještě o gól vyšším rozdílem 1:5.

Zbytečné oslabení a neproměněný nájezd

Tým Univerzity Karlovy nenastoupil do finálového duelu příliš přesvědčivým výkonem. Hráči se navíc dopouštěli zbytečných faulů, které na konci třetiny vedly až k oslabení 5 na 3. Soupeř z VŠE tuto situaci bez problémů využil a otevřel skóre na 0:1.

Ani druhá třetina nepřinesla jasnou převahu UK. Ačkoli se hráčům v červených dresech podařilo v polovině zápasu vyrovnat, nedařilo se jim držet své protihráče dostatečně pod tlakem. Diváci tak většinu času sledovali vyrovnaný a napínavý souboj.

Velkou šanci na zisk vedení měl v druhé třetině útočník UK Dominik Novák. Nařízené trestné střílení však ve prospěch UK neproměnil.

„UK je zvyklá překonávat potíže“

„Jsem si jistý, že vyhrajeme. Lidi z Univerzity Karlovy jsou zvyklí překonávat drobné obtíže, přetlačit to prostě silou, energií, svým nasazením, dovedností. Oni to dají,“ věřil svým studentům před začátkem třetí třetiny rektor UK Václav Hampl a na rozdíl od zbytku fanoušků nepřestával hokejisty ani v těžkých chvílích povzbuzovat skandováním.

Hráči VŠE si během poslední třetiny vypracovali hned několik nebezpečných šancí. Jednou se rozezněla tyčka a dvakrát před koncem třetiny podržel tým výborným zákrokem brankář UK Adam Srb. Hráči v červeném vstřelili během posledních 15 minut tři branky a sebevědomě obrátili zápas na svoji stranu.

Co nevycházelo hráčům VŠE na ledě, doháněli jejich fanoušci na tribuně. Oblečeni do modro-bílých barev podporovali svůj tým po celý průběh finálového zápasu bez ohledu na skóre. To fanoušci UK vyjadřovali svému týmu po většinu času spíše tichou podporu.

Před předáním poháru vyjádřil rektor UK svému týmu velké poděkování a obdiv. „Je to sestava, o které byste měli vědět, že je složená napříč Univerzitou Karlovou, jsou to studenti z celé řady fakult. Viděli se takto dnes na ledě poprvé,“ uvedl.

Nový herní systém se osvědčil

Stejně jako loni nastoupila do zápasů i studentka 2. ročníku FTVS UK Zuzana Radostová. Po finále přiznala, že nový systém hry byl náročnější, zvládnout se ale dal. Finálovému zápasu mezi UK a VŠE předcházela bitva o třetí místo, ve které hráči ČZU zdolali 2:1 ČVUT. V rozřazovací části vyhrála UK nad ČZU 5:3 a VŠE nad ČVUT 2:1.

Co bylo náročnější pro hráče, bylo zajímavější pro diváky. „Nový herní systém se osvědčil, akce získala větší dynamiku. Byli jsme svědky skvělého hokeje a kotle některých univerzit nás velmi pozitivně překvapily,“ uvedl za organizátory Tomáš Gavlas.

Foto: Michal Němeček (fotogalerie)Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.