Podávání žádostí o ubytování na kolejích – od 3. června 2008

22. 5. 2008 Autor: Rubrika: Univerzita žádné komentáře

Je pro Vás denní dojíždění do školy časově náročné, jste studentem Univerzity Karlovy a chcete bydlet na koleji? Od 3. června až do 4. července můžete podat žádost o ubytování pro školní rok 2008/2009 prostřednictvím webového systému „Mašinka“, který naleznete na www.ubytovani.cuni.cz.

Koleje

Kterou kolej si vyberete letos?

ilustrační foto: Barbora Cinková (UK media)

Každý student může uvést až šest preferenčních skupin ubytování a v každé z těchto skupin až 4 konkrétní typy ubytování, podle možností koleje si tak můžete vybrat – typ vybavení pokoje, počet spolubydlících nebo délku ubytování. Vybrat si můžete z 19 kolejí UK, které se nacházejí v Praze, Plzni a Hradci Králové. Výsledky vyhodnocení podané žádosti by měly být k dispozici 22. července. V případě, že kolej nedostanete nebo nestihnete podat žádost pomocí elektronického systému, můžete se od 15. srpna obrátit na přímo ubytovací kancelář vybrané koleje.

Při hodnocení žádostí je v úvahu brána zejména časová dostupnost pro denní dojíždění, studijní výsledky a pokud jste již na koleji bydleli, tak také zda-li máte splněny všechny předchozí finanční závazky vůči Kolejím a menzám. Dále jsou zvýhodněni žadatelé, kteří splňují tzv. absolutní kritéria mezi něž patří například držitelé průkazu ZTP, osoby v hmotné nouzi nebo studenti doktorského studia v prezenční formě. Více informací naleznete v opatření rektora na stránkách http://www.cuni.cz/UK-2775.html.Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.