Podzemí Karolina přilákalo tisíce návštěvníků

10. 4. 2008 Autor: Rubrika: Univerzita žádné komentáře

Přes čtyři tisíce návštěvníků přilákaly o víkendu historické prostory Karolina. U příležitosti 660. výročí založení univerzity se tam konal den otevřených dveří. Kromě reprezentačních prostor a středověkých sklepení s nejstarší románskou studnou v Praze byly k vidění i insignie šestnácti fakult.

Vystaveny byly také historické knihy a listiny, které souvisejí s vývojem UK. Například vyhláška o uzavření českých vysokých škol ze 17. listopadu 1939 nebo index studenta Jana Palacha, který se upálil na protest proti sovětské okupaci.

Karolinum je nejstarší univerzitní kolejí ve střední Evropě. Naposledy zpřístupnilo historické prostory před pěti lety. Univerzita si své výročí připomíná v těchto týdnech i dalšími kulturními a společenskými akcemi.

Fotogalerie


Foto: Anna KrýslováNapište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.