VIDEO: Polštářová válka v centru Prahy

19. 12. 2008 Autor: Rubrika: Studentský život 3 komentáře/ů

Několik stovek lidí se večer sešlo na Staroměstském náměstí. Nepřišli se však podívat na orloj, ale pobít se polštáři. Do poslední chvíle přitom nezasvěcení nevěděli, co se chystá. Účastníci měli kvůli utajení akce polštáře schované pod bundou nebo v tašce. Pět minut před sedmou organizátoři zapískali a stovky lidí se mezi překvapenými turisty začaly mlátit polštáři.

Na celé náměstí se rázem začala snášet oblaka peří. Přestože akce měla trvat pouze minutu, hra musí podle pravidel pokračovat až do roztrhání posledního polštáře. Někteří účastníci tak pokračovali v boji téměř hodinu.

Polštářová válka je jednou z mnoha akcí takzvaného flashmobingu. Jeho vyznavači se ve smluvený čas sejdou na jednom místě a provedou neobvyklou a překvapivou akci, aby vzápětí zmizeli stejně nenápadně, jako se na místě objevili. Podobnou akcí byl například březnový Freezing Prague, kdy se stovky lidí setkaly ve stanici metra Muzeum a na dvě minuty „zmrznuly“.


Foto: Tomáš MakovičkaNapište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.