Voda pronikla do suterénu Právnické fakulty, čtyři fakulty jsou preventivně uzavřeny

3. 6. 2013 Autor: Rubrika: Univerzita žádné komentáře

AKTUALIZOVÁNO. Povodeň na Vltavě zatím přímo neohrožuje žádnou z budov Univerzity Karlovy. Voda se zatím objevila pouze v suterénu Právnické fakulty. Některé fakulty zrušily zkoušky včetně přijímacích a budou povolovat náhradní termín, FF uzavřela všechny své budovy.

Voda pronikla do suterénu Právnické fakulty

Voda zatím pronikla jen do suterénu Právnické fakulty

Foto: UKáčko.cz

Filozofická fakulta v pondělí uzavřela své budovy na nám. Jana Palacha, v Celetné, Šporkově paláci a Jinonicích (pouze FF!). Ruší se i přijímací zkoušky.

Právnická fakulta nejprve rozhodla o konání všech zkoušek a přijímaček beze změny. Až v pondělí ráno rozhodlo o uzavření budovy od 14 hodin do odvolání. Uzavřena je i menza, knihkupectví a další části. Fakulta také vyklidila suterén, kde už se objevila voda.

Fakulta sociálních věd uspořádala přijímací zkoušky podle plánu v budovách, které mají uchazeči uvedeny na pozvánkách. Pokud se uchazeči kvůli povodním nemohou přijímacích zkoušek účastnit, mohou zažádat o náhradní termín. Kvůli komplikacím v dopravě je doporučeno plánovat cestu s předstihem, metro v širším centru je mimo provoz.

Přírodovědecká fakulta zrušila všechny zkoušky včetně státnic. Děkan vyzval studenty, aby do fakultních budov nechodili, pokud to není nezbytně nutné.

Matematicko-fyzikální fakulta uzavřela budovy v Troji, které budou odpojeny od elektrického proudu. Případné zrušení zkoušek je ponecháno na vyučujících. Pokud jste dnes přihlášeni na zkoušku, která se neruší, ale nepřijdete, termín nepropadá. Zrušena je akce Vědohraní v Troji. Budova v Karlíně zatím není ohrožena, vedení fakulty ale doporučuje do ní nechodit.

Stavba protipovodňových bariér u FF UK

Stavba protipovodňových bariér u Filozofické fakulty

Foto: UKáčko.cz

Pedagogická fakulta ponechala rozhodnutí o konání, či zrušení zkoušek na jednotlivých katedrách. Vedení však doporučilo termíny odložit, případná nepřítomnost bude všem omluvena.

Fakulta tělesné výchovy a sportu uspořádala přijímací zkoušky bez omezení, nepřítomní uchazeči mohou požádat o náhradní termín. Zrušen je kurz didaktiky sportů a aktivit v přírodě – kanoistika (PSPP288N) v Troji, kteýr se přesunuje na termín 8.-13. července 2013. Zrušen je také závod ve vodním slalomu a sjezdu plánovaný na 11. června, který měl být součástí Akademických her.

3. lékařská fakulta bude omlouvat případné absence na výuce a zkouškách, termín studentům v tomto případě nepropadne.

Fakulta humanitních studií přijímací zkoušky magisterských oborů uspořádá. Uchazeči, kteří se na zkoušku kvůli povodni nedostanou, budou moci žádat i náhradní termín.

Provoz ostatních fakult i rektorátu je zatím bez omezení.

Podle informací Univerzity Karlovy došlo ke škodám na majetku univerzity pouze v loděnici Troja středisku Dobronice.

Poslední aktualizace: pondělí 3.6., 17:40Komentování tohoto článku momentálně není z technických důvodů možné.