Prague Banking Club ukazuje studentům, jak funguje bankovnictví v praxi

13. 10. 2016 Autor: Rubrika: Univerzita žádné komentáře

Prague Banking Club je studentský spolek, který vznikl před třemi lety díky spolupráci studentů Institutu ekonomických studií FSV a VŠE. Jeho hlavní náplní je poskytovat studentům jedinečný pohled na fungování bankovních institucí zevnitř.

Za tři roky své existence dokázal spolek navázat spolupráci téměř se všemi velkými bankami působícími v České republice – s Komerční bankou, Českou spořitelnou, Monetou nebo i Českou národní bankou.

Prague Banking Club Zdroj: FB PBCV rámci workshopů a přednášek se tak studenti mohou setkat s profesionály z oboru bankovnictví a získat ucelenou představu o tom, co vlastně práce v bance obnáší. Například viceprezident České spořitelny Jiří Korbel vede program o investičním bankovnictví, oblastní ředitel pobočkové sítě Komerční banky Jiří Römer zase program s názvem Současnost a budoucnost bankovnictví. Spolek tak chce doplňovat teoretické znalosti, které většina členů získá ve škole, o ty praktické.

Mimo to klub pořádá v průběhu roku i několik otevřených akcí na vysokoškolské půdě. Například na Institutu ekonomických studií proběhla minulý týden přednáška s hlavním ekonomem České spořitelny, loni pak přednášel výkonný ředitel Raiffeisenbank Igor Vida nebo Jan Sýkora z investiční banky Wood&Company. Pro tento rok spolek jedná o spolupráci s vedením Monety.

„PBC nenabízí jen bohatý program přednášek a worshopů z oblasti bankovnictví a finančních služeb, ale také možnost získat cenné kontakty z řad našich partnerů, kteří v této oblasti patří mezi ty nejlepší v ČR,“ vysvětluje prezidentka klubu Radka Seberová. „Po roce s PBC je človek vybaven nejen novými a praktickými vědomostmi, které se týkají široke škály témat spojených se současnou bankovní praxí, ale také novými přáteli a známostmi, které mu mohou výrazně usnadnit cestu za jehou vysněnou kariérou. PBC je jediný studentský klub v ČR, se kterým je skutečně možné poznat bankovnictví zevnitř.“

A je nutné být studentem IES? „Vůbec ne, naši členi studují zpravidla na různých pražských univerzitách. Nejvíce členů je vzhledem k zaměření klubu z VŠE a IES, ale výjimkou nejsou ani studenti např. z právnické fakulty, matfyzu nebo ČVUT. Tento fakt dělá skupinu členů zajímavě diverzifikovanou a podporuje networking,“ dodává Seberová.

Spolek až do 15. října přijímá nové členy, takže pokud vás zaujala některá z jeho aktivit, neváhejte se přihlásit! Přihlášku můžete vyplnit zde.

Více informací o klubu a jeho akcích najdete na webových stránkách praguebankingclub.cz nebo na facebookovém profilu spolku.

Štěpán ŠandaNapište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.