Praha má zmizet z názvu univerzity

27. 2. 2009 Autor: Rubrika: Univerzita 4 komentáře/ů

Univerzita Karlova usiluje o změnu svého názvu. Jakmile se k tomu naskytne příležitost, hodlá z oficiálního jména vypustit dodatek „v Praze“. Brněnská Masarykova univerzita to udělala už před třemi lety, UK zatím čeká na nový zákon.

UK

Se stávajícím názvem škola nikdy nesouhlasila. „UK proti názvu protestovala již v roce 1998 při přijímání nového vysokoškolského zákona,“ řekl portálu UKáčko.cz Václav Hájek, tiskový mluvčí univerzity.

A důvod? Tři ze sedmnácti fakult UK neleží v Praze. Jde o lékařské fakulty v Plzni a v Hradci Králové, kde ji doplňuje ještě farmaceutická fakulta.

Také Masarykově univerzitě přisoudil tehdejší zákon lokalizující dodatek „v Brně“. Toho se však po šesti letech zbavila. Od 1. ledna 2006 vystupuje pod značkou Masarykova univerzita.

Oproti své brněnské konkurenci však UK nechce problém s názvem řešit legislativním přílepkem. Vyčkává proto na nový vysokoškolský zákon, který ministerstvo školství právě připravuje.Klíčová slova

,

Hodnocení


Související články


Sdílej článek


Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.