Prahou projde průvod masek proti korupci

25. 3. 2010 Autor: Rubrika: Studentský život žádné komentáře

Už dnes odpoledne možná projdou centrem Prahy desítky Bémů, Paroubků a dalších politiků. Od 16 hodin se tam koná masopustní průvod proti korupci. Jeho účastníci budou mít masky politiků, úředníků či třeba fotbalových funkcionářů, kteří jsou spojováni s velkými korupčními kauzami posledních let.

Akce se zřejmě „zúčastní“ i pražský primátor Pavel Bém. Účastníci průvodu totiž budou mít masky politiků, kteří jsou nejčastěji spojováni s velkými korupčními kauzami.

Foto: Matěj Vaněček (UKáčko.cz)

Účastníci mají sraz v 16 hodin u Nové scény Národního divadla, poté půjdou směrem k magistrátu na Mariánském náměstí, kde by měli po 17 hodině předat veřejnou výzvu aktérům kauzy Opencard. Po cestě chtějí rozdávat obálky jako symbol korupce.

K průvodu se lidé mohou připojit i cestou, trasa vede od Národního divadla přes Národní třídu, Jungmannovo náměstí, třídu 28. října, Můstek, ulicemi Rytířská, Železná, Staroměstské náměstí, náměstí Franze Kafky a Platnéřskou na Mariánské náměstí.

Přímo před magistrátem také proběhne openair tiskovka. Po sedmnácté hodině tam promluví pozvaní hosté: filozof z Fakulty humanitních studií UK Jan Sokol, protikorupční expertka Adriana Krnáčová a písničkář Jiří Dědeček.

Akce je součástí iniciativy Zaostřeno na korupci, kterou pořádá obecně prospěšná společnost Respekt institut. Podle organizátorů je akce přísně nestranická a nejedná se o podporu žádné politické strany, pouze o snahu vyjádřit nespokojenost s všudypřítomnou korupcí, na níž se podílejí politici, úředníci, firmy, organizace i sami občané.

Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.