Práva povede další čtyři roky Aleš Gerloch

16. 10. 2009 Autor: Rubrika: Fakulty žádné komentáře

Akademický senát Právnické fakulty zvolil děkanem opět profesora Aleše Gerlocha. Ten byl jediným kandidátem na funkci. Hlas mu dalo 19 z 20 senátorů.

Aleš Gerloch, děkan PrF

Děkanem Právnické fakulty bude i další čtyři roky Aleš Gerloch

Foto: Právnická fakulta UK

Volební zasedání senátu proběhlo v uvolněné atmosféře, k dosavadní práci děkana nepadly žádné výtky. Gerloch, který fakultu vedl uplynulé čtyři roky, byl jako jediný kandidát zvolen devatenácti z dvaceti odevzdaných hlasů. Do funkce jej ještě musí jmenovat rektor.

„Věřím, že silná podpora, které se mi dostalo, vydrží i v těžkých časech, které nepochybně nastanou,” řekl po zvolení Gerloch. Obává se především hospodářské krizi, která se může brzy negativně odrazit na hospodaření fakulty, ale i důsledků kauzy hýbající Právnickou fakultou Západočeské univerzity v Plzni, kde také Gerloch vyučuje.

Senátoři si však také postěžovali, že důvěra veřejnosti v samosprávné akademické instituce je obecně podlomena. Možným důsledkem je podle nich zvýšení státní kontroly nad fungováním vysokých škol. Podle senátorů však jde o chybné a krátkozraké řešení.


Aleš Gerloch

Profesor Aleš Gerloch (*1955) je právník a od roku 2006 děkan Právnické fakulty. Zabývá se hlavně teorií práva. V roce 2006 byl také zvolen Právníkem roku v oblasti veřejného práva. Je také advokátem a 1. místopředsedou legislativní rady vlády.Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.