Právnící vybírají nové logo. Návrhům dominuje budova fakulty

15. 11. 2016 Autor: Rubrika: Fakulty žádné komentáře

Kromě nových akademických senátorů, kteří se budou volit ke konci listopadu, si v uplynulém měsíci studenti i zaměstnanci PF vybírali také nové logo. Do užšího výběru postoupily tři návrhy.

Takřka padesát návrhů si mezi sebou rozdělilo 853 hlasů. Tři nejžádanější postoupily do druhého kola. Do něj už studenti a jejich vkus nepromluví, vítězný návrh totiž bude vybírat hodnotící komise. Tu tvoří celkem šest členů a předsedá jí děkan Právnické fakulty Jan Kuklík. Komise bude hodnotit mimo výtvarné úrovně také nezaměnitelnost, rozpoznatelnost a nápaditost návrhu.

„Byli jsme mile překvapeni neočekávaně vysokým počtem návrhů a věříme, že se soutěže účastnili především studenti a studentky grafických oborů na vysokých školách v České republice, které jsme se snažili adresně oslovit v prvé řadě, protože jsme jim chtěli dát prostor pro získání nových zkušeností,“ komentovala soutěž vedoucí Katedry jazyků PF Marta Chromá na fakultním webu.

Od začátku semestru v atriu budovy PF, takzvaném bazénu, mohli nejen studenti hodnotit všechny návrhy. Byly vystavené na tabuli, doplněné popisem autora, který své logo představil a osvětlil.

Tři finální návrhy, ze kterých vzejde nové logo PF. Dva z nich zobrazují budovu fakulty na náměstí Curiérových:
Návrhy loga (zdroj web PrF UK)

Současné logo fakulty je složené z vah propletených se značkou paragrafu. Kolem okraje je uveden latinský název Právnické fakulty společně se starým názvem Univerzity Karlovy, ze kterého letos v září zmizel přívlastek „v Praze“. Ten už na nových návrzích není.

A jak hodnotí vítězné návrhy studenti PF? „Mrzí mě, že nepostoupil můj favorit, tato loga mi připadají poněkud zastaralá, představovala bych si něco modernějšího,“ popisuje své důvody studentka Právnické fakulty Mirka.

Zarazil ji také fakt, že se do hlasování o nové logo zapojila jen necelá čtvrtina studentů PF. „Možná mělo vedení učinit hlasování povinným, jako hodnocení výuky na konci semestru. A kdo by nechtěl, prostě by zaškrtl tuto možnost,“ dodává.

Negativně hodnotí návrhy také studentka druhého ročníku, která si přála být uvedena pod jménem Marge. „Ani jeden z návrhů, které postoupily do druhého kola, se mi nelíbí. Přijdou mi všechny tak nějak přeplácané,“ vysvětluje.

O podobě nového loga by se mělo rozhodnout koncem letošního roku. „Věřím, že i druhé kolo proběhne bez problémů a že naše fakulta vstoupí do roku 2017 s novým znakem,“ shrnuje Chromá.

Který návrh loga Právnické fakulty se vám líbí nejvíc?

výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Štěpán ŠandaNapište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.