Právníci zakončili semestr „melodicky“ – koncertem Iva Jahelky v Bazénu

27. 5. 2011 Autor: Rubrika: Studentský život žádné komentáře

„Melodické zakončení semestru“ byl podtitul akce, kterou se studenti práv rozloučili s letošním akademickým rokem. V rámci koncertů Písničky zpod taláru tam zahrál „zpívající právník“ Ivo Jahelka.

„Zpívající právník“ Ivo Jahelka zahrál studentům Právnické fakulty přímo ve škole.

Foto: Martin Archalous

Konec semestru znamená pro část studentů období bujarých oslav, uvolněných mravů a divoké zábavy. Studenti Právnické fakulty tentokrát oslavili konec výuky „melodicky” – koncertem „zpívajícího právníka” JUDr. Iva Jahelky. Absolvent pražských práv se vrátil na svou starou fakultu na pozvání studentského spolku Juristi.

„Už několikrát jsem byl na koncertech Jahelky Písničky zpod taláru a říkal jsem si, že by to nebyla špatná akce pro studenty,“ říká hlavní pořadatel koncertu Viktor Hatina, student druhého ročníku a velký fanoušek známého písničkáře.

Hlediště bylo zaplněno do posledního místa, diváci obsadili i ochozy ve vyšších patrech. „Potěšil nás velký zájem návštěvníků. Vystoupení bylo pořádáno především pro studenty právnické fakulty, nicméně jsme byli rádi i za ostatní návštěvníky,“ dodává Hatina.

I samotný Jahelka byl s průběhem koncertu spokojen: „Kdybych měl vyjmenovat nejzajímavější místa, kde jsem vystupoval, pak by tam jistě patřila velká soudní síň na Vrchním soudu v Praze, kde se psaly dějiny české justice – v dobrém i špatném. Potom ženská věznice, kde měl koncert velmi specifickou atmosféru… Ale Právnická fakulta UK se asi zařadí k těm nejlepším,“ svěřil se zpěvák po skončení akce. Nostalgicky zavzpomínal na studentská léta a nebránil se ani úvahám, že tento koncert nebyl na Právnické fakultě jeho posledním.

„Možná se nám tu rodí nová tradice. Byl bych rád, aby se takhle Bazén zaplňoval častěji,“ uvedl děkan fakulty Aleš Gerloch. A pravděpodobně se mu jeho přání splní. Mluví se o další koncertu doktora Jahelky, ve hře jsou i menší, méně formální setkání.Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.