Právnické spolky pomohou Japonsku

14. 3. 2011 Autor: Rubrika: Fakulty žádné komentáře

Ničivé zemětřesení a následná tsunami, které minulý týden postihly Japonsko, vyvolaly vlnu solidarity, která se nevyhnula ani UK. Studentské spolky Právnické fakulty organizují rozsáhlou sbírkovou akci.

Spolky z PF pořádají sbírku pro vybrané vzdělávací zařízení v Japonsku, které postihlo ničivé zemětřesení.

Foto: AP

Právnická fakulta se neobrátí na charitativní organizace, pomoc poukáže konkrétně vybranému vzdělávacímu zařízení v Japonsku. Na jeho výběru se budou podílet jak japonští studenti studující na pražských právech, tak i zaměstnanci fakulty momentálně působící v Japonsku. „Pokud bychom peníze předli charitám, byla by to jen kapka v moři. Takto uvidíme konkrétní hmatatelné výsledky,” řekl prof. Milan Damohorský, proděkan pro zahraniční styky a iniciátor projektu.

Záštitu nad celou akcí převzaly všechny čtyři spolky, které na Právnické fakultě působí: Common Law Society, ELSA, Juristi a Všehrd. Studenti budou moci přispívat již v úterý 15. března, kdy bude celý den v „Bazénu” Právnické fakulty umístěna přenosná pokladna. V následujících dnech pak mohou své příspěvky přinést do kanceláře některého ze spolků.Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.