Pražská muzejní noc: Zajdete do Karolina?

5. 6. 2017 Autor: Rubrika: Kultura,Univerzita žádné komentáře

Letos se již podruhé historické sídlo Univerzity Karlovy zapojí do Pražské muzejní noci. V sobotu 10. června návštěvníkům nabídne prohlídky běžně nepřístupných prostor, přednášky a ukázky univerzitních žezel a talárů.

Prohlédnout si budete moci Historii Univerzity Karlovy, stálou expozici dějin univerzity v podzemí Karolina, určenou k individualním prohlídkám.

Dále bude možné navštvítit Velkou aulu, nejvýznamnější prostor Univerzity Karlovy. K dispozici komentované prohlídky s historiky z Ústavu dějin a archivu Univerzity Karlovy, které proběhnou ve 20.30, 21.30, 22.30 a 23.30.

Zde také proběhne doprovodný program – ukázky žezel a talárů – ve 20.00 přírodovědecké fakulty, ve 21.00 lékařské fakulty, ve 22.00 právnické fakulty a ve 23.00 filozofické fakulty.

Pozadu nezůstane ani Malá aula, původně přednáškový sál lékařské fakulty, kde proběhně prezentace Ústavu dějin a archivu UK.

Co se týče přednášek, od 20.00 do 21.00 můžete zavítat na přednášku Lenky Bobkove s názvem Koruna království českého v představách Karla IV. Od 21.30 naváže přednáška Magdaleny Pokorné – Karel Havlíček Borovský a jeho studia filozofická na univerzitě pražské. Od jedenácti do půlnoci se pak budete moct zúčastnit přednášky Katedrála sv. Víta, Václava a Vojtěcha od Jana Royta.

Od 19.00 až do deseti večer bude fungovat dětský koutek s připraveným programem a výtvarnými dílnami pro děti. Ve stejné době bude probíhat i soutěž o nejzajímavější fotku se sochou Jana Husa a připravenými rekvizitami.

Více informací najdete na webu Muzejní noci.Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.