Pražský majáles – ani bláto nemůže zkazit zábavu

10. 5. 2017 Autor: Rubrika: Kultura žádné komentáře

Poslední dubnová sobota se nesla ve znamení Majálesu. Průvod vycházející z Vodičkovy ulice doprovázený alegorickými vozy navázal na hlavní program v areálu Letňany. Třináctý ročník nabídnul již tradičně spoustu známých interpretů a UKáčko samozřejmě nechybělo.

Po nešťastném počasí v předchozích dnech zvítězili návštěvníci, kteří nepodcenili obuv a přišli v holínkách. To nás bohužel nenapadlo. Ovšem po půl hodině opatrného našlapování jsme zjistily, že to nemá smysl a začaly jsme bezstarostně klouzat mezi stagemi. Útrapy spojené s nepřízní počasí však ani na okamžik nezastavily proud zábavy, piva a hudby.

Hudební program se rozpínal po čtyřech stagích, takže člověk opravdu chvílemi nevěděl kam dřív skočit. Návštěvníci měli možnost užít si vystoupení Horkýže Slíže, Mandrage, Tomáše Kluse, Vypsané fixy a spousty dalších. „Velice se těším na vystoupení, hraji tady už po třetí, možná po čtvrté. Studenty mám velmi rád, sám jsem byl studentem poměrně dlouho,“ komentoval pod tlakem manažera Tomáš Klus jeho blížící se show.

Součástí jeho vystoupení bylo také obejmutí čerstvě zvolené královny Majálesu Adély Adamové z ČVUT. „Nečekala jsem to. Byl to určitě boj do poslední chvíle. Ale jsem za to strašně ráda i kvůli lidem co byli okolo mě. Kandidovala jsem poprvé, původně to byl spíš takový vtípek. Jsem ráda, že celé to dvouměsíční snažení se zúročilo,“ zhodnotila Adéla svou výhru. Za největší stres považovala internetové hlasování, i přes to, že v něm skončila první. Králem Majálesu se stal Lukáš Krhoun z ČZU. Ve svém královském programu zmínil například výměnu všech postelí na kolejích, skupinovou slevu na pivo či zavedení půjčovny vodních dýmek a piknik košů v areálu ČZU.

Univerzita Karlova měla samozřejmě také své zastoupení. Kandidaturu na královnu Majálesu byla vyzkoušet Bára Rožičová z ETF a na krále Filip Chmelíček z FTVS.

„Letošní ročník je výborný, hrozně si to užívám. Tenhle projekt se mi velice líbí a jsem rád, že mi bylo umožněno se toho účastnit,“ řekl ke svojí kandidatuře Filip. Králem letošního ročníku se sice nestal, ale může se pyšnit úspěchem z projektu Studentská Praha, kde prosazoval téma Bezbariérové metro Vyšehrad z obou stran a byl odměněn sudem piva.

Studentskou zónu rozhodně nešlo přehlédnout. Dlouhá alej plná studentských stánků se táhla kolem oplocení skoro přes celý areál. Karlovka měla samozřejmě také co nabídnout. „Protože je špatné počasí, nebude to tak dobré, jak by to být mohlo, ale myslím si, že je docela velký zájem. Máme taky tři medické spolky, právnické spolky, debatéry, e-club z FSV, fotokoutek, tetovací salón, O2 a Microsoft – takže super,“ vyjádřil se Šimon Pepřík, už druhým rokem koordinátor UK na Majáles.

Z našeho redaktorského úhlu pohledu Majáles očekávání splnil. Nabitý hudební program, příjemná atmosféra ve studentské zóně, i na deštivé počasí se dalo zvyknout. Sice se nám nepodařilo zastihnout Andreje Babiše v utubering zóně při hraní videoher, ale i tak bylo milé sledovat zápal a nadšení všech účinkujících i návštěvníků.

Text: Adéla Marková
Foto: Lucie KrejzlováNapište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.