Přechodné řešení: UK koupila kus veleslavínského hotelu

27. 6. 2008 Autor: Rubrika: Fakulty 72 komentáře/ů

Hlavní zájem na využití hotelu Krystal, jehož část koupila UK od VŠE, má Filozofická fakulta. Děkan Stehlík tak chce řešit akutní prostorovou krizi své sedmitisícové fakulty.

Hotel KrystalHotel Krystal, panelák mezi Dejvicemi a letištěm, nyní patří i Univerzitě Karlově
Foto: Tomáš Vilím (UK media)

Hotel Krystal, který nechalo postavit někdejší federální ministerstvo vnitra, je obrovský panelový objekt na cestě mezi centrem Dejvic a ruzyňským letištěm. V současnosti slouží především při nejrůznějších konferencích, kongresech, ale i při výuce doktorandů, obsahuje i 423 dvoulůžkových pokojů se sociálním zařízením. Dosud se o vlastnictví dělila UK s ČVUT a VŠE. Ekonomové se však svého podílu za 201 milionů korun zbavili.

Václav Hájek, tiskový mluvčí univerzity, nákup zdůvodňuje především nedostatečnou prostorovou kapacitou na jednoho filozofa. „Ta činí v současnosti 1,85 m2, přičemž optimální by bylo kolem 6 m2,“ uvedl Hájek.

Nevýhodou hotelu Krystal je, že leží periferii města. Cesta tramvají z konečné metra A Dejvické tam trvá přes 10 minut. „Musí se proto jednat o umístění celého pracoviště či pracovišť, ne pouze výukové místnosti,“ vysvětlil Stehlík. Dodal však, že se jedná o přechodné řešení, do doby než získá vhodný objekt, kam se vejdou dvě třetiny fakulty. V této souvislosti se nejčastěji hovoří o Invalidovně.

Krystal by v budoucnu mohla využívat i Fakulta humanitních studií, jež je v ještě horší prostorové situaci než FF UK. Podle dřívějších informací z rektorátu však FHS usiluje především o objekt bývalé menzy při koleji 17. listopadu v pražské Troji.

Hotel KrystalHotel Krystal (na mapě v místě červeného praporku) je od centra města a fakult UK poměrně daleko
Mapový podklad: Amapy.czNapište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.