Předmajálesové dění je v plném proudu, nabídne přes desítku akcí zdarma

9. 3. 2015 Autor: Rubrika: Studentský život žádné komentáře

Letos nás čeká už 3. ročník Studentského Majálesu, který tradičně odstartuje Předmajálesové dění. V jeho rámci se během března a dubna uskuteční koncerty, filmový festival a výstavy studentské tvorby.

Foto: Studentský Majáles

11.března proběhne autorské čtení ve vršovickém Canape Cafe & Baru. 19.března následuje na půdě Filozofické fakulty diskuze „Majáles aneb Studenti sobě“ o kořenech a minulosti studentských majálesů. 23.března se bude konat hudebně­ divadelní předmajálesový „Dobrý večer“ v kulturním centru Klubovna v Dejvicích.

Také v dubnu pokračuje kulturní program, a to například kolektivní výstavou s ekologickou a přírodní tématikou nazvanou „Cesta do lesa“ na Přírodovědecké fakultě na Albertově. Bude také otevřena fotografická výstava v budově FSV Hollar, do které se můžou zapojit všichni fotografičtí nadšenci. Následovat výstava věnovaná reklamní fotografii, která bude otevřena od 20. dubna na Vysoké škole ekonomické na Žižkově.

Předmajálesové dění se nebude konat jen v Praze. „Abychom dokázali, že nejsme žádní pragocentrici, vydali jsme se i za hranice hlavního města,“ říkají organizátoři. 11.dubna přivezou Studentský Majáles do vinárny U Mitášů v Černošicích. Pobavit se tam můžete na Lidovém večírku, kde proběhne přehlídka tradičních obyčejů, oděvů a vystoupí tu folklorní soubory.

Foto: Předmajálesové dění přehledně

Pro fanoušky filmu je 2. dubna připraven jednodenní filmový festival „Maličké-AFO“ v kině Ponrepo. Festival vznikl za spolupráce s Mezinárodním festivalem populárně­-vědeckých filmů v Olomouci. Na návštěvníky mini festivalu čeká projekce čtyř bloků filmů s rozličnou tematikou a následnými přednáškami. 16. dubna se pak chystá v dejvické Klubovně filmový večer studentů archeologie. V jeho rámci bude možno zhlédnout film Labyrint snů, což je unikátní hodinový snímek natočený v jednom záběru.

Předmajálesovský program bude zakončen akcí pod širým nebem pod podloubím Filozofické fakulty, kde se bude promítat film Pražský student z roku 1913 za doprovodu živé hudby.

První květnový den pak proběhne samotný Studentský Majáles v areálu Univerzity Karlovy v Karolinu a Ovocném trhu. Všechny akce Studentského Majálesu jsou přístupné všem a vstup na ně je zdarma!Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.