Přednáška českého eurokomisaře Štefana Füleho

13. 11. 2011 Autor: Rubrika: Fakulty žádné komentáře

Je Evropa v krizi? Přijme EU další státy a stane se globální mocností, nebo se naopak smrskne na „tvrdé jádro“? A bude do něj patřit Česko? Nejen na tyto otázky bude odpovídat nejvýše postavený Čech v Evropské unii, eurokomisař Štefan Füle.

Eurokomisař Füle, který má v komisi na starosti rozšíření EU a sousedskou politiku, vystoupí na Právnické fakultě 21. listopadu v 10 hodin dopoledne, v místnosti č. 300.

Füle byl „do Bruselu“ vyslán vládou Jana Fischera v době politických otřesů v únoru 2010. Možná i to je jeden z důvodů, proč se jeho jmenování dočkalo pramalého zájmu médií. Od té doby je o něm slyšet jen sporadicky.

„Také to je jeden z důvodů, proč jsme si ho pozvali – na to, jak vysoký post zastává, o něm skoro nevíme,“ uvádí Michal Staněk ze spolku Common Law Society, který přednášku pořádá.Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.