Přednáška: Ladislav Zikmund-Lender: Queer fiction v české vizuální kultuře

26. 3. 2010 Autor: Rubrika: Kalendář žádné komentáře

KDY: 13. května 2010, 17–19 hod.
KDE: Café Jampadampa, V Tůních 10, Praha 2

POPIS AKCE: Přednáška se věnuje tématu queer fikce v české vizuální kultuře 20. století. Pokusíme se rozhlédnout po rozličných přístupech ve zkoumání obrazů prostřednictvím optiky queer. Podíváme se na několik zásadních přístupů, které mohou být pro naše prostředí přínosné, a nevyhneme se ani vysvětlování pojmů. Ať se vydáme kterýmkoli směrem, jedno je společné – všechny koncepty jsou pouhou fikcí. V druhé části přednášky se podíváme na několik významných queer postav českých dějin umění, které každý svým „podivným“ způsobem přispěli k formování vizuální queer fikce – Jiří Karásek ze Lvovic, Jan Zrzavý a nakonec krátce zmíníme o generaci mladšího Fernanda Váchu.
Hodnocení


Související články


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/www/21126/ukacko_cz/www/wp-content/plugins/post-plugin-library/common_functions.php on line 174
  • zatím žádné

Sdílej článek


Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.