PRESSpektivy dají šanci talentovaným studentům žurnalistiky nahlédnout do zákulisí médií

25. 3. 2013 Autor: Rubrika: Studentský život 2 komentáře/ů

Český rozhlas vyhlásil druhý ročník projektu PRESSpektivy – Budoucnost žurnalistiky. V rámci ní proběhne i kreativní dílna pro studenty se zajímavými hosty. Hlásit se mohou studenti partnerských univerzit až do 27. března 3. dubna (prodlouženo).

PRESSpektivy. Foto: Český rozhlas

Kreativní dílna se bude konat 8. a 9. dubna a tématem je „Přímá volba prezidenta ČR ve veřejnoprávním vysílání“. Dílny povedou ruský nezávislý novinář Artěmij Troickij, Zuzana Rejchová z Radia Wave, Pavel Polák z Radiožurnálu a Bára Procházková z časopisu Bel Mondo.

Šanci zúčastnit se mají 3 studenti Institutu komunikačních studií a žurnalistiky na Fakultě sociálních věd UK. Abyste mohli být vybráni, stačí zaslat audio, video či text na téma letošního ročníku PRESSpektiv. Bude se hodnotit především originalita, nepotřebujete tedy prvotřídní techniku. Audio či video příspěvky se musejí vejít do jedné minuty, text pak musí být dlouhý maximálně jednu normostranu. Vše může být v češtině nebo angličtině.

Nezapomeňte připojit svůj strukturovaný životopis a motivační dopis, který má být opět maximálně na jednu normostranu. Velký důraz je kladen na velmi dobrou znalost angličtiny, nových médií a zájem o žurnalistiku. Termín, do kterého je nutné zaslat na e-mail presspektivy@rozhlas.cz se všemi náležitostmi, je 3. dubna 2013 (prodlouženo).

Vyzkoušejte si práci novináře

„Díky projektu PRESSpektivy jsem měla možnost nejen nahlédnout do zákulisí českého veřejnoprávního vysílání, ale i stát se jeho součástí. Právě interaktivitu PRESSpektiv oceňuji na celém projektu nejvíce. Všichni účastníci jsme v rámci jednodenní praxe tvořili vlastní týmovou reportáž postavenou na základě rozhovoru s hostem Alexem Balfourem. Nejenže vznikly reportáže natočené přímo ve vysílacím studiu, ale dostaly prostor i v éteru, a to na stanicích Rádia Wave a Radiožurnálu. Projekt bych doporučila každému, kdo se zajímá o média, je kreativní a přemýšlí právě o práci v rádiu,“ hodnotí účastnice loňského ročníku Veronika Marešová z Fakulty sociálních věd UK.

„Workshop PRESSpektiv mi ukázal, jak se připravují rozhlasové příspěvky ve veřejnoprávní instituci, jaká je metodika jejich příprav, které věci se na reportáži hodnotí víc a které méně. Líbila se mi interaktivita, možnost vyzkoušet si práci v reálném čase. Práce ve skupině nám může povědět mnoho o našem stylu práce, o tom, jak dokážeme prosadit své názory a postoje ve skupině. Navíc to poskytlo prostor pro zábavu, snahu hledat společná řešení, přizpůsobit se různým názorům, což je pro novináře více než užitečné,“ říká Marek Hudec z Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity.

Více informací

PRESSpektivy na webu Radia Wave
@presspektivy na Twitteru



Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.