Prezentace a diskuse: Jak se studuje na americké univerzitě Central European University v Budapešti

20. 10. 2009 Autor: Rubrika: Kalendář žádné komentáře

Prezentace a diskuse: Jak se studuje na americké univerzitě Central European University v Budapešti očima zdejší studentky Petry Chaloupkové

KDY: čtvrtek 22. 10. v 12.30 hod.
KDE: areál UK Jinonice, U Kříže 8, místnost 1037

POPIS AKCE:
CEU vznikla v roce 1991 původně jako alternativa kvalitního vzdělání amerického typu pro studenty z bývalého východního bloku. Její mise se od té doby trochu změnila, CEU však i nadále zůstává naprosto ojedinělou institucí svého druhu…

  • Nachází se v Maďarsku, v samotném centru Budapešti. Řídí se však výhradně americkým stylem vysokoškolského vyučování i hodnocení.
  • Nabízí každoročně přes 600 míst na 30 jednoletých a dvouletých magisterských programech a 11 doktorských programech v oblasti společenských věd, práva, managementu a veřejné správy. Ročně má o tyto obory zájem téměř 4000 studentů.
  • Je mezinárodní univerzitou, na které studuje přes 1500 studentů z více než 100 zemí a vyučuje 300 vyučujících z více než 30 zemí.
  • Její kulturní diverzita z ní dělá naprosto ojedinělou instituci, která každý rok přitahuje přes 170 hostujících profesorů z renomovaných univerzit jako je Harvard, Cornell, Stanford nebo LSE.
  • Poměr vyučující/studenti je 1:5. Přístup ke každému studentovi je proto velmi individuální.
  • Většina přijatých studentů má šanci získat finanční podporu v podobě ročních stipendií, která jsou financována z nadace George Sorose, zakladatele univerzity.
  • I přes svou velikost a mládí si za téměř 20 let své existence vybudovala světové renomé.


Klíčová slova


Hodnocení


Související články


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/www/21126/ukacko_cz/www/wp-content/plugins/post-plugin-library/common_functions.php on line 174
  • zatím žádné

Sdílej článek


Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.