UK uvede trojici přednášek o první přímé volbě prezidenta, zaměří se na politiku, historii i právo

2. 1. 2013 Autor: Rubrika: Univerzita žádné komentáře

Univerzita Karlova připravila trojici přednášek věnované historicky první přímé volbě českého prezidenta. Zaměří se na ni z pohledu politologického, historicko-kulturního i právního. Všechny přednášky proběhnou v Modré posluchárně UK a vstup na ně je zdarma.

„Jak se stát prezidentem“: cyklus veřejných přednášek Univerzity Karlovy

Přednášku první s názvem Potíže s prezidenty. Vývoj instituce a způsobu volby v demokratických systémech připravil na čtvrtek 3. ledna odborný asistent na katedře politologie Institutu politologických studií Fakulty sociálních věd UK Josef Mlejnek.

V pondělí 7. ledna na něj přednáškou Mystika Pražského hradu: Královské a prezidentské tradice naváže literární a kulturní historik a kritik přednášející na Fakultě humanitních studií UK Martin C. Putna.

Ve čtvrtek 10. ledna uzavře seriál vedoucí katedry politologie a sociologie na Právnické fakultě Jan Kysela s přednáškou Debata o přímé volbě hlavy státu v českém veřejném prostoru. Autor je také tajemníkem Stálé komise Senátu pro Ústavu ČR a parlamentní procedury a v přednášce se zaměří například na okolnosti vzniku a projednávání návrhu novely Ústavy ČR a možné dopady změny způsobu volby na český ústavní systém.

Přednášky budou probíhat vždy od 18 hodin v prostorách Modré posluchárny UK, Celetná 20, Praha 1. Vstup je volný až do naplnění kapacity sálu. Zároveň budou přednášky v přímém přenose přenášeny na webu ČT 24, kde budou posléze k dispozici i ze záznamu.Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.