Přináším všem studentům první dárek!

10. 4. 2009 Autor: Rubrika: Redakční zápisník 2 komentáře/ů

Není to ani čtrnáct dní, co jsem se se svou družinou definitivně rozhodl, že budu kandidovat na krále Majálesu a už vám přináším první dárek. A protože je první, není jen tak ledajaký! Zalovil jsem mezi všemi krabicemi, které jsme si pro vás na rok 2009 připravili a rozbalil jsem luxusní pozvánku na ambiciózní koncert na Václavském náměstí, který se uskuteční 28. dubna 2009 od 16 hodin.

Z dramaturgie večera můžu jmenovat již potvrzené: Tata bojs, The Prostitutes, Richard Krajčo a další významné kapely a osobnosti.

Akce je samozřejmě úplně zdarma – vždyť je to dárek pro vás!

Koncert je určen především pro všechny fanoušky Radia Wave! Chceme jím podpořit návrat Radia Wave do FM!

Jestli se chceš o Radiu Wave dozvědět víc, přečti si odstavec níže.

Takže neváhej přijít, tahle akce bude stát za to!

Pozor! Založili jsme skupinu na facebooku: Dejdárek XX. králem Majálesu!
Připojit se můžeš i ty! Neváhej podpořit kandidáta UK!

Jak to bylo s Radiem Wave?

Radio Wave bylo spuštěno v lednu 2006. Hned záhy po zahájení relace však začalo být Radio Wave trnem v oku Mediální radě Českého rozhlasu. Mediální rady jsou dozorčí a kontrolní orgány médií. Vznikly pro to, aby dohlížely na dodržování zákona a hospodaření veřejnoprávních médií a dbaly na naplňování jejich veřejnoprávní role – vytváření nezávislého zpravodajství, pozornost k menšinovým tématům a podobně.

Všemožné výhrady ze strany tohoto orgánu dospěly do fáze, kdy byl generální ředitel ČRo pod pohrůžkou odvolání nucen vypnout Radio Wave z FM vysílání – bylo to dva a půl roku po spuštění (k 31. 8. 2008). Celá situace eskalovala na podzim 2008, kdy bylo Radio Wave absurdně obviněno z fašismu na základě chybného překladu písně Swastika Eyes od skupiny Primal Scream. Tato „demokratická debata“ vedla k několika hrubým výrokům ze strany Rady ČRo vůči Radiu Wave, zejména pak programový ředitel ČRo Richard Medek prohlásil o posluchačích Radia Wave: „Tato menšinová skupina podle mého názoru není budoucností tohoto národa, anebo jenom velice ojediněle.“

Radio Wave tedy jen tak mimochodem zmizelo ze scény, ačkoli se jednalo o investici odhadem 70 miliónů korun.Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.