Přísně tajné! Kandidáti na krále Majálesu spolu ladili taktiku

26. 4. 2009 Autor: Rubrika: Studentský život 3 komentáře/ů

Přípravy na Majáles 2009 vrcholí. V úterý se tajně sešla trojice uchazečů o korunu krále Majálesu, aby dopilovali svůj plán na vítězství. Redaktorka UKáčka byla u toho.

Martin Palán radí kandidátům na Krále Majálesu 2009

Rady od zkušeného pardála. Král Majálesu 2007 Martin Palán dal letošním kandidátům tipy, jak uspět.

Foto: Marianna Zapotilová (UK media)

Jak velí tradice, budou i letos návštěvníci festivalu hlasovat mezi třemi vysokoškoláky. Jeden z nich získá titul krále všeho studentstva. Tedy aspoň na rok.

Tři potenciální králové a Martin Palán, “panovník” z roku 2007, se sešli minulé úterý v pražském klubu Retro. Cíl: ujasnit si, zač je Majálesu loket.

Letošní uchazeče o královskou korunu nejvíc zajímalo, jak udělat na své „voliče“ co možná nejlepší dojem.

“Králové mohou mít samozřejmě svoji družinu. Jde o to, aby existoval nějaký element, který všechny členy skupiny spojí,“ radil jim Martin Palán, který letos festival moderuje. “Samozřejmě ale záleží na aktivitě každé družiny,” dodal.

Královská kampaň s prostředky 21. století

Trojice statečných bojovníků ale brousí lokty už předem. Jako nejlepší strategií se jeví profil na Facebooku. Dva z nich – Vojta Prokeš alias Dejdárek XX. a Honza Adámek neboli Barnack Obdana – lecos prozrazují už ve svých volebních spotech na You Tube.


Třetí kandidát, Jirka Jindrák, svou kampaň naplno představí až na čtvrtečním festivalu. Kluci nechtěli být moc konkrétní, je tedy zřejmě na co se těšit.

Jisté úvodní představení „na živo“ už ale králové mají také za sebou. Ve čtvrtek se představili cestujícím pražského metra v rámci festivalu Majáles Underground. Ten se zopakuje ještě v úterý 28. dubna ve stanicích Můstek, Muzeum a Náměstí republiky.

Trojice kandidátů na krále Majálesu
Kandidáti na krále Majálesu 2009. Zleva: Jirka Jindrák (VŠE), Dejdárek XX. (UK), Barnack Obdana (ČVUT).
Foto: Marianna Zapotilová (UK media)

Další fandy si mohou kandidáti ulovit na samotném festivalu. Kandidáti se zúčastní tří disciplín – silové, vědomostní a freestylové. V první ukážou, jaký mají vztah nebo naopak odpor k tělesným aktivitám, půjde o přetahování lanem. V druhé části bude králům položeno několik velice záludných otázek. Bude jen na nich, jak se s tímhle úkolem vypořádají.

Letošní hlasování bude spravedlivější

Pravděpodobně nejzajímavější disciplínu celého klání návštěvníci uvidí v samotném závěru. V ní družiny v čele se svými králi předvedou to nejlepší, co se v nich skrývá. “Je dobré ukázat obě tváře. Tu vážnou i tu recesistickou. Můžete ale dělat, co chcete – pokud to tedy bude legální,” směje se Martin.

koruna Krále Majálesu

Loni při volbě krále Majálesu (který dostal tuto korunu) návštěvníci mohli hlasovat vícekrát. Tomu se letos organizátoři snaží zabránit

Foto: Martin Benda (UK media)

“Do letošního roku probíhalo královské klání dost chaoticky,” přiznává Martin. To by se mělo letos změnit. Letos platí, že pro krále i návštěvníky vše stojí a padá už s lupenem. Ten letos návštěvníkům poslouží hned třikrát sloužit – pro vstup na Majáles, jako vstupenka do kina a také jako hlasovací lístek.

Minulý rok se totiž organizace volby krále trochu zvrhla. Hlasovací papírky byly k dispozici volně u stánků s pivem a prakticky každý si mohl nacpat kapsy. Teď už si každý bude muset pečlivě rozmyslet, komu dát jeden hlas – bude mít totiž logicky je jednu vstupenku. Ovšem nikomu se nebrání v tom, koupit si vstupné klidně pětkrát…

Majáles už ve čtvrtek. Poprvé také on-line

Padla také otázka, jak bude vypadat vláda zvoleného panovníka. “Jak potom král s titulem naloží, to už je na něm. Hlavní je šířit slávu krále dál. Jako první se může prezentovat třeba na Pavlači,” připomíná Martin minifestival, který se každoročně koná na Fakultě sociálních věd – v budově Hollar na Smetanově nábřeží (vedle kavárny Slavia).

“Máme našlápnuto k tomu, aby Majáles proběhl lépe než v minulém roce. Navíc – tak nabitý program nemá žádný jiný festival,” shodují se všichni.

Takže pokud vás zajímá nejen to, kdo nám studentům bude příští rok kralovat, ale jste taky zvědaví na spoustu skvělých kapel a vystoupení, “zatáhněte” ve čtvrtek 30. dubna odpolední přednášky a pojďte se pobavit do pražské Stromovky. Rozhodně nebudete litovat.

A komu by se přijít nechtělo, může celý Majáles aspoň sledovat prostřednictvím on-line zpravodajství tady na UKáčku.cz.

majales-online


Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.