Promítání filmu: Kimčongílie

10. 3. 2010 Autor: Rubrika: Kalendář žádné komentáře

Promítání dokumentárního filmu Kimčongílie v rámci festivalu Jeden svět na Přírodovědecké fakultě UK.

KDY: úterý 16. 3. 2010, od 19 hod.
KDE: Přírodovědecká fakulta, Velká geologická posluchárna, Albertov 6, Praha 2

VSTUP: 50 Kč

VÍCE: Jeden svět na Přírodovědě: Země bez lidí, Kimčongílie, Bombajská spojka

ANOTACE FILMU:
Kimčongílie, Korea, N.C. Heiken, 75 min.
„Severní Korea je bezesporu nejizolovanější zemí. Totalitní režim zde již šedesát let zavírá své obyvatele do koncentračních táborů za sebemenší prohřešky. Stačí zmačkat noviny, na nichž je vyobrazen božský Kim Ir-sen nebo jeho syn současný vládce Kim Čong-il. I když se i pouhý pokus o útěk z těchto táborů trestá smrtí, každý rok se o něj řada vězňů pokusí. Jen hrstce se to ale podaří. Především díky nim se může svět dozvědět o hrůzné realitě života v komunistické Severní Koreji. Jijich silné a alarmující svědectví o milionech obětí hladomoru v 90. letech, severokorejských dívkách skrývajících se v Číně, které jsou nuceny k prostituci či závislosti tamní ekonomiky na práci vězňů ve filmu výmluvně kontrastují s propagandistickými televizními pořady posilujícími obludné rozměry Kim Čong-ilova kultu. S využitím archivů a graficky zajímavě zpracovaných vsuvek je ve filmu N.C.Heikena také přehledně připomenuta historie korejského poloostrova.“ (Anotace: Jeden svět)
Hodnocení


Související články


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/www/21126/ukacko_cz/www/wp-content/plugins/post-plugin-library/common_functions.php on line 174
  • zatím žádné

Sdílej článek


Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.