Promítání filmu: Soviet story

14. 6. 2010 Autor: Rubrika: Kalendář 1 komentář

Soviet story je dokumentární film lotyšského režiséra Edvinse Snoreho, který po světových festivalech zaslouženě sbírá ceny. V České republice byl promítnut jen několikrát, a to na festivalu Mene Tekel, nebo v uzavřených společnostech.

Soviet story poukazuje na ještě stále tabuizovaná témata ruské a evropské historie – hladomor na Ukrajině, Katyňský masakr, sovětsko-německá spolupráce, sovětský teror na vlastním obyvatelstvu a také mlčení západních zemí. Příběh se vztahuje až k současnosti, jak sovětská minulost ovlivňuje současné Rusko i Evropu. Ve filmu promlouvají přední evropští historikové, přeživší sovětských terorů, bývalý prezident Gorbačov, bývalí tajní agenti a další osobnosti.

Film bude promítán v původním znění s českými titulky. Bude ho možné zakoupit na místě.

kdy: 15. června 2010, 18–20 hod.
kde: Filozofická fakulta UK, nám. Jana Palacha 2, Praha 1 – místnost č. 209
pořádá: Skandinávský dům

Soviet Story
Hodnocení


Související články


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/www/21126/ukacko_cz/www/wp-content/plugins/post-plugin-library/common_functions.php on line 174
  • zatím žádné

Sdílej článek


Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.