Promítání filmu: Země bez lidí

10. 3. 2010 Autor: Rubrika: Kalendář žádné komentáře

Promítání dokumentárního filmu Země bez lidí v rámci festivalu Jeden svět na Přírodovědecké fakultě UK.

KDY: 15. 3. 2010, od 19 hod.
KDE: Přírodovědecká fakulta, Velká geologická posluchárna, Albertov 6, Praha 2

VSTUP: 50 Kč

VÍCE: Jeden svět na Přírodovědě: Země bez lidí, Kimčongílie, Bombajská spojka

ANOTACE FILMU:
Země bez lidí, Řecko, Andreas Apostolides, 52 min.
„Tanzanský národní park Serengeti je považován za vzorný příklad lidské péče o divokou přírodu. Už méně se ví, že na území parku o rozloze Belgie nesmí vkročit jeho původní obyvatelé Masajové. Už britská koloniální správa je před padesáti lety systematicky vyháněla z domovů a vláda Tanzánie v tom úspěšně pokračuje. A důvod? S nadsázkou řečeno, Masajové by bránili turistům ve výhledu na slony, lvy a zebry. Nemluvě o lovu zvěře, který je Masajům přísně zakázán, kdežto turisté si za tučný poplatek mohou ulovit, co se jim zlíbí. Na osudu Masajů je vidět, v jaké míře mohou západní představy o ochraně a turistickém využití divoké přírody negativně ovlivnit život původních obyvatel, kteří s ní původně žili v naprosté harmonii.“ (Anotace: Jeden svět)
Hodnocení


Související články


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/www/21126/ukacko_cz/www/wp-content/plugins/post-plugin-library/common_functions.php on line 174
  • zatím žádné

Sdílej článek


Napište komentář

Pište prosím slušně a k tématu článku! Odesláním komentáře souhlasíte s těmito pravidly diskuse, nevhodné příspěvky budou odstraněny. Pokud se Váš komentář neobjeví hned, neodesílejte jej znovu, z důvodu cachování se může Váš komentář objevit až s menší prodlevou po odeslání.